poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Przyjechali z Konina kraść

Przyjechali z Konina kraść - Źródło: sxc.hu / Junior Gomes
Źródło: sxc.hu / Junior Gomes 

Choć wiele osób z uporem maniaka wbija turkowianom do głowy, że nasze miasto w klimacie Mehoffera jest turystyczną perełką, mogącą bez trudu przyciągnąć turystów, to jednak póki co większość przyjezdnych wpada do Turku w zdecydowanie innych celach, niż podziwianie zabytków czy dzieł sztuki. Przykładowo w dniu 18 października konińska młodzież odbyła mini tournee po miejscowych punktach handlowych, a ich wojaże zakończyli miejscowi policjanci.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, funkcjonariusze zostali poinformowani o dziwnym zachowaniu grupy młodzieży przed godz. 13:00. Osoba dzwoniąca na komendę mówiła o tym, iż dokonano kradzieży w jednym z turkowskich marketów, a sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem marki Opel Astra na konińskich rejestracjach. Poszukiwania wskazanego samochodu przyniosły skutek, a na pojazd z piątką mężczyzn w środku natknął się jeden z policyjnych patroli na ul. Konińskiej. Wprawdzie dwóch delikwentów chciało jeszcze „dać nogę”, ale również oni zostali natychmiast zatrzymani. Jak się okazało, koninianie w wieku od 16 do 19 lat dokonali kradzieży także w jeszcze jednym obiekcie handlowym.

reklama

W oplu znaleziono przywłaszczone wyroby spożywcze i przemysłowe, warte 944 złote. Pełnoletni zatrzymani trafili do aresztu, a najmłodszy z piątki złodziejaszków został przewieziony do Pogotowia Opiekuńczego w Koninie. Za kradzież koninianom grozi nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AW
Źródło: www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa...

Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa Koloni....

21 maj.
Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona....

Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona. Utonął...

15-06-2019
Niepokojące doniesienia w sprawie Michała...

Niepokojące doniesienia w sprawie Michała Rosiaka. W...

03-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama