Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Mikołaj przyjechał Gazikiem

Tuliszków: Mikołaj przyjechał Gazikiem
 

Bożonarodzeniowa atmosfera zawładnęła już całym krajem. W naszym powiecie szczególnie świątecznie w miniony weekend było w Tuliszkowie, gdyż tam odbyło się kolejne spotkanie wigilijne mieszkańców tejże gminy.

Wspomniane przedsięwzięcie na stałe weszło do kalendarza tuliszkowskich wydarzeń. Także i w tym roku osoby, które chciały kilka dni przed świętami po przebywać w szerokim gronie znajomych bliższych i dalszych, nie były zawiedzione. Niedzielne spotkanie rozpoczęła msza św. w Kościele św. Wita, którą uświetnił koncert zespołu Tulibabki. Tuż potem mieszkańcy Tuliszkowa i okolic wyszli na Plac Wolności. Tam życzenia wszystkim zgromadzonym złożyli ks. prał. Stanisław Nowak, burmistrz Grzegorz Ciesielski i przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie – Tomasz Maćkowski. Po połamaniu się opłatkiem przyszedł czas na skosztowanie zupy grzybowej, uszek, klusek z makiem i pysznych ciast, a wszystkie te specjały przygotowały panie z sołectwa Tarnowa. Niemałą sensację – głównie wśród dzieci – wywołało pojawienie się św. Mikołaja. Jako że nie ma śniegu, zaradny Święty zajechał na przykościelny plac Gazikiem 69M, by rozdać wszystkim cukierki.

reklama

AW  

Podobne artykuły

Narodowy Dzień Sportu w gminie Tuliszków. Było...

Narodowy Dzień Sportu w gminie Tuliszków. Było...

z wczoraj
Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

9 wrz.
Droga w Piętnie będzie przebudowana. Podpisano...

Droga w Piętnie będzie przebudowana. Podpisano umowę.

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama