wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piesza pielgrzymka do Apostołki Miłosierdzia Bożego w Świnicach Warckich

Piesza pielgrzymka do Apostołki Miłosierdzia Bożego w Świnicach Warckich
 

W jubileuszowym Roku Miłosierdzia, w ostatnią sobotę wakacji - 27 sierpnia odbyła się trzecia doroczna piesza pielgrzymka wiernych z Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie (dekanat Dobrski) do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Miłosierni jak Ojciec” i było nawiązaniem do wydarzeń, w których uczestniczyła cała Polska tego roku. Pielgrzymka miała charakter dziękczynienia za tegoroczne ŚDM w Krakowie i 1050 rocznicę Chrztu Polski.

Po krótkiej modlitwie w świątyni i błogosławieństwie Proboszcza Ks. Franciszka Zygadlińskiego o 6 rano 180 pątników wyruszyło w 32 km pielgrzymkową trasę z pieśnią „Kiedy ranne wstają zorze” na ustach. Duchową opiekę nad grupą sprawował Proboszcz Ks. Franciszek. Z grupą pielgrzymowali także: Ks. Jakub Kupiński, Ks. Dk. Sebastian Szkop oraz kleryk Zbigniew Ziętek CMF, którzy przewodniczyli modlitwom.

reklama

Pielgrzymowanie uświetniła schola parafialna, która umilała czas pielgrzymowania swoim śpiewem, sprawiając, że nie odczuwano trudu pielgrzymowania.

Pątnicy regenerowali siły podczas postoju w remizie OSP w Radyczynach, w kościele w Wilamowie, w remizie OSP w Rożniatowie oraz 4 km przed sanktuarium na polance przy drodze.

W Kozubowie, przed przeprawą promem przez Wartę czekała na pielgrzymów duchowa „niespodzianka” - chrzest, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w 1050 rocznicę Chrztu Polski. Pielgrzymowanie odbywało się więc w atmosferze Bożej radości i wdzięczności za dar Bożego Miłosierdzia oraz dar Chrztu Św. Był też czas na wzajemne poznanie się i rozmowy. W drodze można było skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wszyscy pątnicy szczęśliwi i uśmiechnięci dotarli do celu swej pielgrzymkowej podróży, gdzie o 14:45 trwając w Roku Miłosierdzia, przeszli przez Bramę Miłosierdzia tego sanktuarium.

reklama

W sanktuarium pokłonili się Jezusowi Miłosiernemu i Św. S. Faustynie. Następnie powitani zostali przez Kustosza Sanktuarium Ks. Janusza Kowalskiego. Kulminacyjnym momentem pielgrzymowania była Eucharystia sprawowana przez Proboszcza Ks. Franciszka Zygadlińskiego.

Pątnicy dziękowali Bogu za Apostołkę Bożego Miłosierdzia, za Chrzest Św. i jego owoce. Wszyscy zawierzyli się Jezusowi Miłosiernemu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznego pielgrzymowania, tym którzy wspierali nas duchowo i finansowo. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i gościnność gospodarzom poszczególnych miejscowości. Bogu i ludziom niech będą dzięki za ten czas pielgrzymowania. Niech będzie on zachętą do głoszenia Dobrej Nowiny i rozpali w nas zapał do świadczenia o Bogu i Jego Miłosierdziu.

Jadwiga Nowak – uczestnik
Ks. Proboszcz Franciszek Zygadliński

Podobne artykuły

Pielgrzymka mieszkańców powiatu do Watykanu

Pielgrzymka mieszkańców powiatu do Watykanu

12-02-2020
Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

06-08-2019
167. pielgrzymka z Turku do Galewa

167. pielgrzymka z Turku do Galewa

06-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama