sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Turek: Żona radnego została p.o. kierownika gminnej biblioteki w Słodkowie

Gmina Turek: Żona radnego została p.o. kierownika gminnej biblioteki w Słodkowie
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Turku posiada nowego szefa. Od kilku tygodni pełniącą obowiązki kierownika książnicy w Słodkowie została Anna Wiśniewska-Kocik. Nowa szefowa biblioteki jest żoną radnego gminy wiejskiej Turek, Michała Kocika, który w ostatnich wyborach samorządowych startował z listy Towarzystwa Samorządowego, politycznego stowarzyszenia, z którego kandydował także wójt Karol Mikołajczyk.

Poza zmianą nazwiska kierownika na stonach Biuletynu Informacji Publicznej UG Turek, w dziale związanym z biblioteką gminną, próżno szukać jakichkolwiek informacji na temat nowej kierowniczki oraz procedur z tym związanym. Mimo że od ustanowienia p.o. kierownika minęło już 2 tygodnie, również lokalne media nic o zmianach w słodkowskiej bibliotece nie informują.

reklama

W związku z brakiem jakiejkolwiek oficjalnej informacji na ten temat redakcja Turek.net.pl poprosiła wójta Karola Mikołajczyka o informację dotyczącą zmiany na fotelu szefa gminnej biblioteki.

Wójt Mikołajczyk: Od doświadczenia ważniejsze są pomysły

Wójt Gminy Turek, Karol Mikołajczyk, poinformował nas, że pani Wiśniewska-Kocik pracę rozpoczęła z początkiem sierpnia, zaraz po tym, jak długoletnia kierowniczka gminnej biblioteki odeszła na emeryturę.

Na pytanie o doświadczenie zawodowe nowej szefowej gminnej biblioteki wójt skwitował, że przepisy nie precyzują wymaganego doświadczenia na stanowisku pełniącego obowiązki kierownika. Czym więc wójt kierował się ustanawiając Annę Wiśniewską-Kocik p.o. kierownika gminnej książnicy? - O wiele ważniejsze od doświadczenia są pomysły na funkcjonowanie biblioteki – mówi Karol Mikołajczyk, dodając, że rozmawiał kiedyś z panią Wiśniewską-Kocik i jej pomysły na gminną bibliotekę wydały mu się ciekawe.

reklama

Na chwilę obecną będzie trudno dowiedzieć się jakie to pomysły na Gminną Bibliotekę Publiczną w Słodkowie posiada nowa szefowa gminnej biblioteki, gdyż od 14 do 19 sierpnia obiekt jest nieczynny w związku z "przerwą wakacyjną".

Wójt Karol Mikołajczyk poinformował, że już niebawem będzie wraz z gminną radą dyskutować nad przyszłością biblioteki, głównie pod kątem wymiaru jej czasu pracy. Włodarz zapowiada także, że w niedalekiej przyszłości planowane jest przeniesienie biblioteki do budynku gimnazjum oraz konkurs na stanowisko kierownika biblioteki.

M. Derucki

Podobne artykuły

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama