czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Uczniowie SP w Chylinie w Strażnicy Państwowej Straży Pożarnej

Uczniowie SP w Chylinie w Strażnicy Państwowej Straży Pożarnej  - foto: wladysalwow.pl
foto: wladysalwow.pl 

 W dniu 30.1.2018r Ochotnicza Straż Pożarna w Chylinie oraz Urząd Gminy Władysławów zorganizowali wyjazd dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chylinie do strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Turku w ramach edukacji „strażackiej” najmłodszego społeczeństwa miejscowości Chylin. W wycieczce uczestniczyło 31 dzieci z SP Chylin w tym odział przedszkolny, klasa druga i trzecia. Opiekunami z ramienia SP byli dyrektor Szkoły w Chylinie Mirosława Magot, p. Agnieszka Pływacz oraz p. Małgorzata Siepka, z ramienia OSP Chylin uczestniczyli druhowie Marcel Warmiński oraz Daniel Maćkowski.

Wycieczka w Strażnicy rozpoczęła się od zaprezentowania dzieciom przez kapitana Marcina Dzierana posiadanych przez PSP Turek pojazdów strażackich w tym łodzi. Dzieci mogły wsiąść do pojazdu gaśniczego i poczuć się w roli strażaka. Następnie w salce edukacyjnej PSP tzw. Ogniku dzieci przebrały się w stroje strażackie, zaprezentowano najmłodszym filmiki edukacyjne przedstawiające prawidłowe zachowanie podczas pożaru w domu, szkole. Po części teoretycznej na dzieci czekała część praktyczna, podczas której mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w budynku mieszkalnym, jak postępować przy wybuchu płomieni na patelni kuchennej, sprawdzić jak nagrzewają się drzwi gdy panuje za nimi pożar oraz kilka innych sytuacji niebezpiecznych, do których może dojąć w domu przez nieuwagę zarówno dzieci jak i dorosłych. Jednak jedną z największych atrakcji salki Ognik była makieta Samochodu Strażackiego w którym dzieci mogły zasiąść za kierownicą, rozmawiać przez radio strażackie oraz używać sygnałów świetlnych.

reklama

Wycieczka po Strażnicy trwał około dwóch godzin, natomiast entuzjazm dzieci trwał o wiele dłużej. OSP Chylin dziękuje SP w Chylinie i Urzędowi Gminy Władysławów za możliwość zorganizowania wycieczki dla dzieci a PSP w Turku za edukację najmłodszej społeczność Chylina.

Daniel Maćkowski
Mirosław Mazurek

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Śmiertelne potrącenie rowerzystki  pod Tuliszkowem

Śmiertelne potrącenie rowerzystki pod Tuliszkowem

z dzisiaj
Wideo: Strażacy z powiatu uczcili bohaterów...

Wideo: Strażacy z powiatu uczcili bohaterów...

3 sierp.
Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama