poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Seniorze! Bądź ostrożny, nie wpuszczaj nieznajomych do domu - kącik profilaktyka

Seniorze! Bądź ostrożny, nie wpuszczaj nieznajomych do domu - kącik profilaktyka - Archiwum Turek.net.pl
Archiwum Turek.net.pl 

Wielu ludzi mimo częstych ostrzeżeń ze strony Policji nadal chętnie otwiera drzwi przestępcom. Szczególnie ludzie starsi wpuszczają do swych domów każdego „przebranego” fachowca.  Mł. asp. Robert Węs, koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku  apeluje o rozwagę i kieruje do naszych czytelników kilka ważnych słów.

Okres wakacyjny może sprzyjać działaniom oszustów wobec osób starszych, którzy często nie wyjeżdżają z miasta pozostając w domach i tym samym bardziej narażone są  na działania przestępców.  Pamiętajmy, że przeglądy instalacji gazowej, elektrycznej, kominowej są konieczne, ale spółdzielnie zawsze poprzedzają je odpowiednimi pisemnymi informacjami o  konkretnym przeglądzie i jego terminie.

reklama

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Turku apeluje:

  • Seniorze! Czytaj uważnie wszelkie tablice ogłoszeń na klatce schodowej i wszelkie informacje na drzwiach wejściowych.
  • Pamiętaj, że pracownicy powinni być wyposażeni w specjalne identyfikatory.
  • Nie wierz w wielkie obniżki czy promocje np. sprzedaży sprzętu AGD, wymiany starych okien na nowe – są to chwyty dzięki którym do naszych domostw wpuszczani są cwaniacy czyhający na Wasze mienie.
  • Często oszuści podają się za wnuków, znajomych wnuków, hydraulików, obsługę bloku, pracowników firm remontowych i naprawczych, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy itp.  Kiedy odezwie się dzwonek – pomyśl zanim otworzysz!

Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni, udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji (numer telefonu: 997 lub 112).

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Hulajnogi trafiły pod strzechy? Hulaj dusza po...

Hulajnogi trafiły pod strzechy? Hulaj dusza po...

15 wrz.
Jak być anonimowym w sieci

Jak być anonimowym w sieci

26 sierp.
Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama