Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

czwartek 04 czerwca 2020

Christy, Helgi, Karola

reklama

Raport PSSE w Turku na dzień 25 marca w związku z COVID-19. W Koninie pierwsza zarażona osoba!

Raport PSSE w Turku na dzień 25 marca w związku z COVID-19. W Koninie pierwsza zarażona osoba!
 

Wg opublikowanego dziś tj. 25 marca br. raportu o stanie zagrożenia koronawirusem w powiecie tureckim Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Turku informuje, że na dzień 25 marca 2020 godzinę 13.30 w związku zagrożeniem COVID-19 nie ma osób zarażonych koronawirusem na terenie powiatu tureckiego. 

Pierwszy przypadek w Koninie
Jest pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem u 57-letniego mężczyzny z terenu powiatu konińskiego. Mężczyzna nie przebywał zagranicą, nie miał też kontaktu z osobą chorą. Teraz służby ustalją kto miał kontakt z pacjentem. Przed oddziałem zakaźnym w konińskim szpitalu postawiono dwa namioty dla pacjentów oczekujących na przyjęcie. Na około oddziału zakaźnego postawiono metalowy płot mający zabezpieczyć teren przed osobami z zewnątrz oraz uniemożliwić ucieczkę osób wewnątrz. Mężczyzna zarażony koronawirusem nadal przebywa w konińskim szpitalu. 

reklama

Raport PSSE Turek na dzień 25 marca

Wg danych przekazanych przez PSSE w Turku z powodu podejrzenia koronowirusa COVID-19 na dzień 25.03.2020 jest objętych nadzorem epidemiologicznym 54 osób. To spadek o 3 osoby w stosunku do raportu z 24 marca br. Hospitalizowane są 3 osoby - to wzrost o jedną osobę. Poddanych kwarantannie jest 212 osób - to wzrost w porównaniu z raportem z 24 marca o 30 osób. Wzrost liczby objętych kwarantanną wynika z powrotu osób z zagranicy, którzy poddani są obowiązkowej kwarantannie domowej. PSSE informuje, że na dzień 25.03.2020 r. nie odnotowano dodatniego wyniku laboratoryjnego zarażenia COVID-19.  

Dane dla Województwa Wielkopolskiego
Jak informuje Wojewódzka PSSE w Poznaniu ogółem na terenie województwa wielkopolskiego na dzień 25.03.2020 jest zarażonych koronawirusem 48 osób - to wzrost o 4 osób w porównaniu do dnia wczorajszego. Dotychczas zmarły dwie osoby. Objętych nadzorem epidemiologicznym 3370 osób. Hospitalizowanych jest ogółem 75 osób a poddanych kwarantannie 4547 osób w całej Wielkopolsce.

reklama

Co określają poszczególne pojęcia takie jak hospitalizacja czy nadzór epidemiologiczny wyjaśniamy tu:|
https://www.turek.net.pl/powiat/28636-hospitalizacja-nadzor-epidemiologiczny-kwarantanna-wyjasniamy-pojecia-z-raportow

Podobne artykuły

Siódmy przypadek zakażenia koronawirusem w...

Siódmy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie.

z wczoraj
Brak chorych na COVID-19 w powiecie tureckim....

Brak chorych na COVID-19 w powiecie tureckim....

2 czerw.
Stan zagrożenia COVID-19 w powiecie na dzień...

Stan zagrożenia COVID-19 w powiecie na dzień 21.05....

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama