Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest 45% Pomagamy!!!

środa 27 maja 2020

Amandy, Jana, Juliana

reklama

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach
 

W związku z planowanymi zabiegami związanymi z ochroną lasu, od dziś wprowadzony zostaje okresowy zakaz wstępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa na terenie gmin: Dobra, Kawęczyn i Malanów.

Zgodnie z decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Turek z dnia 11 maja 2020 od dziś nie możemy odwiedzić lasów w wyznaczonych przez nadleśnictwo lokalizacjach. Związane jest to z planowanym wykonywaniem zabiegów gospodarczych związanych z ochroną lasu przed szkodliwymi owadami. Okresowy zakaz obejmuje  Leśnictwo Czarny Las w gminie Dobra (oddziały 171, 172, 174, 175) o łącznej powierzchni 53,29ha, a także Leśnictwo Cisew w gminach Kawęczyn i Malanów (oddziały 250, 252) o łącznej powierzchni 101,90ha.

reklama

Lasy zostają objęte zakazem do dnia 10 czerwca 2020 roku. Zostaną one oznaczone tablicami informacyjnymi „Zakaz wstępu” wraz ze wskazaniem przyczyny i terminu obowiązywania zakazu, nazwy planowanego do użycia środka ochrony roślin, okresu karencji, prewencji, telefonu kontaktowego do właściwego leśniczego, danych kontaktowych do nadleśnictwa.

Zakaz nie dotyczy działań związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej, zabezpieczeniem przeciwpożarowym oraz ochroną lasów przed szkodnictwem leśnym.

Źródło: Nadleśnictwo Turek

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach

Podobne artykuły

Nadleśnictwo Turek rozpoczyna wydawanie...

Nadleśnictwo Turek rozpoczyna wydawanie zezwoleń na...

18 maj.
Bieliki na niebie lasów Nadleśnictwa Turek....

Bieliki na niebie lasów Nadleśnictwa Turek. Mamy...

10 maj.
Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta...

Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama