sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach
 

W związku z planowanymi zabiegami związanymi z ochroną lasu, od dziś wprowadzony zostaje okresowy zakaz wstępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa na terenie gmin: Dobra, Kawęczyn i Malanów.

Zgodnie z decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Turek z dnia 11 maja 2020 od dziś nie możemy odwiedzić lasów w wyznaczonych przez nadleśnictwo lokalizacjach. Związane jest to z planowanym wykonywaniem zabiegów gospodarczych związanych z ochroną lasu przed szkodliwymi owadami. Okresowy zakaz obejmuje  Leśnictwo Czarny Las w gminie Dobra (oddziały 171, 172, 174, 175) o łącznej powierzchni 53,29ha, a także Leśnictwo Cisew w gminach Kawęczyn i Malanów (oddziały 250, 252) o łącznej powierzchni 101,90ha.

reklama

Lasy zostają objęte zakazem do dnia 10 czerwca 2020 roku. Zostaną one oznaczone tablicami informacyjnymi „Zakaz wstępu” wraz ze wskazaniem przyczyny i terminu obowiązywania zakazu, nazwy planowanego do użycia środka ochrony roślin, okresu karencji, prewencji, telefonu kontaktowego do właściwego leśniczego, danych kontaktowych do nadleśnictwa.

Zakaz nie dotyczy działań związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej, zabezpieczeniem przeciwpożarowym oraz ochroną lasów przed szkodnictwem leśnym.

Źródło: Nadleśnictwo Turek

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "Zanocuj w lesie" - nowy program dla...

1 maj.
Wielkopolska Straż Leśna od powiatu tureckiego...

Wielkopolska Straż Leśna od powiatu tureckiego...

7 kw.
Nielegalna jazda po lesie

Nielegalna jazda po lesie "nagrodzona" mandatami....

31 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama