piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

2/span/td td class="detail" °C Pogoda na kolejne dni »
reklama

Ryszard Bartosik powołany na wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ryszard Bartosik powołany na wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

W krótkim wpisie na swoim profilu FB Ryszard Bartosik informuje, że dziś tj. 28 października 2020 roku, objął tekę wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - Powołuję z dniem 28 października 2020 r. na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - brzmi akt wręczony przez premiera. 

To znaczny i kolejny krok w karierze politycznej Ryszarda Bartosika. Akt nadania nowy Wiceminister otrzymał bezpośrednio z rąk premiera Morawieckiego. Jak sam komentuje dziesiejsze powołanie będzie to dla niego nowe wyzwanie i nowe obowiązki. - To nowe wyzwanie i nowe obowiązki wobec polskich rolników, którym wierzę, że podołam - napisał na FB Bartosik. Czy powołanie byłego rolnika ma związek z tzw. ustawą "Piątka Kaczyńskiego"?. Jak informują dziejsze portale komisja rolnictwa, której Bartosik był dotychczas wiceprzewodniczącym zawiesiła prace nad kontrowersyjną ustawą.

reklama

Dotychczas Ryszard Bartosik był zastępcą przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W 2006 i 2010 był wybierany na radnego powiatu tureckiego. W kadencji 2006–2010 pełnił funkcję starosty. Później był specjalistą, a od 2013 dyrektorem w PGKiM w Turku. W 2014 nie dostał się do rady powiatu, powołano go jednak w skład nowego zarządu powiatu na urząd wicestarosty. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 37. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 8163 głosy. Bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019. W wyborach krajowych w tym samym roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, uzyskując 17 338 głosów.

Ryszard Bartosik powołany na wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobne artykuły

Władze miasta i powiatu wraz z Wiceministrem...

Władze miasta i powiatu wraz z Wiceministrem...

11 list.
Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

26 paźd.
Politycy PiS zapadli się pod ziemię. Gdzie...

Politycy PiS zapadli się pod ziemię. Gdzie schował...

25 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama