poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa droga w Łęgu Piekarskim skończona. Inwestycję odbierał Wicemarszałek i lokalni samorządowcy.

Nowa droga w Łęgu Piekarskim skończona. Inwestycję odbierał Wicemarszałek i lokalni samorządowcy.
 

W dniu 30 sierpnia 2021r. na terenie gminy Dobra gościł Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, z którym lokalni samorzadowcy odebrali nowo wykonaną nawierzchnię drogi gminnej w Łęgu Piekarskim. 775 metrowy odcinek został zrealizowany za kwotę 244.668,50 zł i wykonany przez Zakład Usługowo – Produkcyjny Roboty Drogowo – Budowlane „ROL-DRÓG" Rafał Świątek z Rajska.

Na tą inwestycję zostały pozyskane środki z Województwa Wielkopolskiego w ramach dofinansowania budowy (przebudowy) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m – w kwocie 132.750,00 złotych.

reklama

Pozostała kwota inwestycji sfinansowana została ze środków własnych gminy w wysokości 97 122,98 złotych, oraz ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego na rok 2021 sołectwa Łęg Piekarski w kwocie 14 795,52 zł.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu środków oraz wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego utwardzono kolejny odcinek drogi, który ułatwi mieszkańcom gminy dojazd do gruntów rolnych oraz posesji.

Na zakończenie strażacy z jednostki OSP Piekary z Prezesem Romanem Jałkiewiczem i Komendantem Cezarym Madajem na czele oraz Kołem Gospodyń Wiejskich Jarzębina z Piekar podziękowali Panu Marszałkowi za wsparcie jakie zostało udzielone z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na remont Świetlicy Wiejskiej w Piekarach.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

15 wrz.
1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

2 wrz.
Dania z Kapłona wygrywają w Dobrej....

Dania z Kapłona wygrywają w Dobrej. Wielkopolski...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama