niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

"Znajdź mnie jeśli potrafisz" czyli profilaktyka według Zbigniewa Kołby

 

Czy czytanie może stanowić zamiennik dla uzależniających używek? Ależ oczywiście. Przekonywał o tym Zbigniew Kołba podczas spotkania autorskiego zorganizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna w Malanowie a finansowanego przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie.

23 września o godzinie 12:00 uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej w Malanowie mieli okazję uzyskać informacje z zakresu profilaktyki uzależnień związanych z alkoholem, narkotykami czy światem wirtualnym. Poruszony został także ważny temat depresji wśród dzieci i młodzieży. Zbigniew Kołba przekonywał swoich słuchaczy do czytania książek. Jest to doskonały zamiennik dla wieczornego przesiadywania przed ekranem komputera czy smartfona. Działa relaksująca, wzbogaca słownictwo oraz wiedzę a także rozwija wyobraźnię i pozwala oderwać się od szarej codzienności.

reklama

Między trudne tematy związane z profilaktyką i zdrowym trybem życia, autor książki „Znajdź mnie jeśli potrafisz”, wplótł zagadki czytelnicze oraz ćwiczenia relaksacyjno-fonetyczne co spowodowało że mimo wagi poruszanych tematów słuchacze opuszczali spotkanie w doskonałych humorach.

źródło/fot.:  CKiBP Malanów / Anna Sobczak

Podobne artykuły

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

12 paźd.

"Nocy detektywów" w Centrum Kultury i Bibliotece...

27 wrz.
KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń...

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama