sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Oddano nowy odcinek drogi Malanów-Kawęczyn

Oddano nowy odcinek drogi Malanów-Kawęczyn - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Niemal 2,5 kilometrowy nowy odcinek drogi Miłaczew-Skarżyn oddano oficjalnie w poniedziałek, 20 grudnia. To kolejny, 2 etap przebudowy drogi powiatowej nr 4489P Malanów – Żdżary.

W oficjalnym odbiorze brali udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Starosta Dariusz Kałużny, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Jan Smak, radni Rady Powiatu Tureckiego Zofia Gruszczyńska i Arkadiusz Przybyła, kierownik ZDP w Turku Andrzej Paruszewski, a ze strony Gminy Malanów Wójt Ireneusz Augustyniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Malanów Karol Płóciennik.

reklama

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.148.663,31 zł, z czego ponad milion złotych wsparcia udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z budżetu Powiatu Tureckiego przeznaczono na przebudowę 75.625,92 zł, a gmina Malanów dołożyła z własnych środków 64 000 zł.

Jak podkreślano jest to droga ważna nie tylko dla lokalnej społeczności, ale dla mieszkańców gmin, które łączy – Malanowa i Kawęczyna. Wraz z poprawą jakości drogi, poprawi się także bezpieczeństwo korzystających z niej kierowców.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

z wczoraj
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

z wczoraj
Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama