wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Fundusz Sprawiedliwości doposażył OSP Kuny i OSP Wyszynę

Fundusz Sprawiedliwości doposażył OSP Kuny i OSP Wyszynę - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Świąteczne prezenty trafiły do druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Kunach i Wyszynie. Tuż przed wigilią uroczyście przekazano strażakom sprzęt warty 20 tysięcy złotych, zakupiony dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości.

Specjalistyczne ubrania, buty, bosaki dielektryczne, zestaw narzędzi akumulatorowych (w skład którego wchodzą: piła szablasta, wkrętarka, szlifierka kątowa z wyposażeniem) oraz zestaw podstawowy do ratownictwa wodnego (kamizelki ratunkowe, kołowrót ratowniczy z liną, rzutka ratownicza) przekazano na rzecz obu OSP w przedświąteczny czwartek, 23 grudnia. - Obie te jednostki prężnie działają. Druhowie angażują się nie tylko w wiele akcji związanych z utrzymaniem gotowości bojowej i ratujących życie oraz mienie ludzi, ale także włączają się w działalność społeczną. Biorą udział w uroczystościach państwowych, kościelnych, a także szerokiej akcji związanej ze szczepieniami. Z pewnością ten sprzęt i wyposażenie będzie im bardzo dobrze służyć – mówiła Wójt Gminy Elżbieta Klanowska.

reklama

- Drodzy strażacy, jest mi niezwykle miło, że mogę Was wspomagać, bo Wasza praca w terenie zasługuje na wielkie uznanie – mówił obecny na przekazaniu Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Robert Popkowski, reprezentujący Ministerstwo Sprawiedliwości.

Dotacja dla OSP Kuny wyniosła 12 tysięcy zł, zaś dla OSP Wyszyna 8 tysięcy.


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

28 paźd.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

12 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

29 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama