Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z Przykony wiedzą dużo o Piłsudskim. Sukces na konkursie wojewódzkim

Uczniowie z Przykony wiedzą dużo o Piłsudskim. Sukces na konkursie wojewódzkim - fot.: ZS w Przykonie
fot.: ZS w Przykonie 

Sebastian Rykała i Paweł Marczyński oraz Miłosz Wojtczak i Cezary Bober – czterech uczniów Zespołu Szkół w Przykonie, wzięło udział w X Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Marszałek Józef Piłsudski".

Konkurs, zorganizowany przez Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im Marszałka J. Piłsudskiego i poznańską Szkołę Podstawowa nr 18, miał związek z obchodzonymi 19 marca imieninami Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Ministra Edukacji i Nauki oraz wsparciem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i wpisane na listę konkursów tematycznych (co skutkuje uzyskaniem dodatkowych 2 punktów uwzględnianych w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych).
W tej edycji konkursu udział wzięło 82 drużyny, które reprezentowały 54 szkoły z całej Wielkopolski. Uczniowie z Przykony zostali podzieleni na dwa zespoły. Po pierwszej turze okazało się, że Miłosz Wojtczak i Cezary Bober uzyskali najwyższy wynik w Wielkopolsce. Nieco gorzej poszło im w drugiej turze. Uczniowie wprawdzie uzyskali nieco niższy wynik, ale punktów wystarczyło do uzyskanie tytułu laureata tego konkursu. Automatycznie zdobyli oni wpis na świadectwie i dodatkowo 2 punkty w rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

reklama

Członkowie drugiego zespołu z Przykony – Sebastian Rykała i Paweł Marczyński zostali finalistami konkursu. Chłopaki z Przykony przygotowywali się do konkursu po dokiem nauczyciela historii, Zbigniewa Górki.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama