czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów - fot.: nadesłane na konkurs
fot.: nadesłane na konkurs 

Grządka z cukinią, fasolka, hortensje. Tu żółcą się rudbekie, tam pomarańczowieją dynie, czerwienią się maliny. Miododajne kwiaty karmią i oczy i pszczoły. Ogrody – najpiękniejsze i pełne życia latem, cieszą też w innych porach roku. Dostarczają tematów do rozmów, pretekstu do wyjścia z domu i pracy, która choć ciężka, relaksuje. Najpiękniejsze zgłoszone do konkursu w gminie Malanów, nagrodzono właśnie sporymi kwotami. Będzie za co kupić nowe rośliny!

To była druga edycja konkursu na najładniejszą posesję w gminie Malanów. Spośród wszystkich zgłoszeń, które na niego wpłynęły, członkowie komisji musieli wybrać trzy najpiękniejsze przydomowe ogrody. Obrady były ponoć burzliwe, bo jak wiadomo choć o gustach się nie dyskutuje, każdemu wolno mieć swój.

reklama

Z pomocą przyszła dopiero matematyka. Królowa nauk pozwoliła wyliczyć średnią arytmetyczną z ilości punktów przyznanych przez poszczególnych członków komisji. Pierwsze miejsce nagrodzone 700 złotymi otrzymali Monika i Tomasz Kędziowie z Miłaczewa. Drugą nagrodę w wysokości 500 złotych przyznano Ilonie i Andrzejowi Filipowiczom z Malanowa, a trzecią, w kwocie 300 złotych, Teresie i Janowi Ignasiakom z Dziadowic. W konkursie wyróżniono również posesje Justyny i Pawła Jakubowskich z Feliksowa oraz Anny i Błażeja Chrostków z Malanowa.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: nadesłane na konkurs2
fot.: nadesłane na konkurs3
fot.: nadesłane na konkurs4
fot.: nadesłane na konkurs5
fot.: nadesłane na konkurs6
fot.: nadesłane na konkurs7
fot.: nadesłane na konkurs8
fot.: nadesłane na konkurs9

Podobne artykuły

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.
Głosujemy na nasze dziewczyny! Rusza kolejna...

Głosujemy na nasze dziewczyny! Rusza kolejna edycja...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama