PSYCHOLOG

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W TURKU

Identyfikacja oferty
Identyfikator oferty: StPr/24/0183
Oferta zgłoszona przez: Powiatowy Urząd Pracy w Turku
Data dodania oferty do CBOP 11.03.2024
Oferta ważna do: 27.03.2024
Dane firmy/przedsiębiorstwa
Nazwa firmy: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W TURKU
Adres: Łąkowa 1, 62-700 Turek, powiat: turecki, woj: wielkopolskie
Profil działalności: pomoc i opieka społeczna
Wymagania
Zawód:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
Jezyki:
Uprawnienia:
Inne wymagania: Wymagania niezbędne: 1) obywatelstwo polskie, obywatelstwo innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub innego państwa, którego obywatelowi na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej; osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego winny posiadać znajomość języka polskiego potwierdzoną dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej, 2) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, 3) brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, 4) nieposzlakowana opinia, 5) posiada wykształcenie wyższe na kierunku psychologia (jednolite magisterskie). Wymagania dodatkowe: 1) udokumentowane 2 letnie doświadczenie w poradnictwie rodzinnym, 2) kursy i szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej, 3) kursy i szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie., 4) dyspozycyjność i mobilność (prawo jazdy kat. B).
Stanowisko pracy
Zakres obowiązków: 1) Zapewnienie rodzinom zastępczym zawodowym i niezawodowym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka poradnictwa, w tym rodzinnego, które ma na celu zachowanie i wzmocnienie ich kompetencji oraz przeciwdziałanie zjawisku wypalenia zawodowego. 2) Udzielanie pomocy i wsparcia rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej. 3) Udział w dokonywaniu okresowej oceny rodziny zastępczej i prowadzącego rodzinny dom dziecka oraz oceny sytuacji dziecka przebywającego w pieczy zastępczej. 4) Przeprowadzanie badań psychologicznych rodzinom zastępczym i osobom prowadzącym rodzinny dom dziecka. 5) Kwalifikowanie kandydatów na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. 6) Dokonywanie diagnozy psychofizycznej dziecka umieszczonego w rodzinnej pieczy zastępczej. 7) Prowadzenie konsultacji, poradnictwa i terapii z osobami sprawującymi pieczę zastępczą i ich dziećmi oraz z dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych i pełnoletnimi wychowankami pieczy zastępczej. 8) Prowadzenie szkoleń dla rodzin zastępczych, prowadzących rodzinne domy dziecka, rodzin pomocowych, dyrektorów placówek opiekuńczo wychowawczych typu rodzinnego oraz kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, prowadzenia rodzinnego domu dziecka lub pełnienia funkcji dyrektora placówki opiekuńczo wychowawczej typu rodzinnego. 9) Udzielanie konsultacji specjalistycznych pracownikom Działu ds. pieczy zastępczej w celu wsparcia środowiska rodzinnego. 10) Praca w środowisku rodzin zastępczych i rodzinnego domu dziecka. 11) Inicjowanie nowych działań w zakresie rodzinnej pieczy zastępczej. 12) Opiniowanie i orzekanie w sprawach wymagających stanowiska psychologa. 13) Wyjazdy interwencyjne oraz asysta przy umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej oraz podczas kontaktów z rodziną biologiczną. 14) Podejmowanie wszechstronnej współpracy z sądem, szkołami, ośrodkami pomocy społecznej oraz z innymi instytucji działającymi w systemie opieki nad dzieckiem i rodziną. 15) Udzielanie doraźnej pomocy psychologicznej osobom i rodzinom doznającym przemocy oraz wszystkim osobom będącym w sytuacji kryzysowej w wyniku zdarzeń traumatycznych takich jak wypadki, nieuleczalna choroba, śmierć osoby bliskiej, katastrofy, klęski żywiołowe, itp., a także będących w kryzysie psychospołecznym (bezrobocie, bezdomność, trudności mieszkaniowe, zagrożenie eksmisją) w Punkcie Interwencji Kryzysowej.
Liczba wolnych miejsc pracy: 1
Warunki płacy i pracy
Data rozpoczęcia pracy: 01.04.2024
Miejsce pracy: Polska
Województwo: wielkopolskie
Powiat: turecki
Gmina: Turek
Miejscowość: Turek
Minimalne wynagrodzenie brutto mies./godz.: od 4 500 PLN
Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1
Liczba godzin pracy w tygodniu: 40
Praca w wolne dni:
Zatrudnienie od zaraz:
Zapewnienie zakwaterowania:
Zapewnienie wyżywienia:
Sposób Aplikowania
Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy
Osoba do kontaktu: Małgorzata Wojtczak
Nr telefonu: 632801137
E-mail: sekretariat@pcpr.turek.pl
Czy oferta jest finansowana z PFRON:

źródło:Centralna Baza Ofert Pracy (2024-03-19 07:55)