sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Odważ się przejechać całą Chorwację i Riwierę Makarską rowerem

Odważ się przejechać całą Chorwację i Riwierę Makarską rowerem
 

W ostatnich latach Chorwacja, będaca niezwykle często odwiedzaną turystyczną destynacją, dostrzegła znaczenie turystyki rowerowej dla ogólnego rozwoju swojej oferty. Dlatego też zaczęto przywiązywać dużą wagę do potrzeb cyklistów. Wielu gości pragnie uciec od schematów codziennego życia i spędzić wakacje aktywnie. Jazda rowerem jest wprost idealną kombinacją wypoczynku i sportu – zarówno dla zawodowców jak i amatorów. Chorwacja oferuje naprawdę bogatą ofertę szlaków rowerowych - od mniej wymagających z zapierającymi dech w piersciach widokami po górskie ścieżki żwirowe dla osób poszukujących przygód. Wszystkie te szlaki łączy jedno – są przepięknie ulokowane i dają możliwość napawania się chorwacką przyrodą.

Chorwacja jest bardzo zróżnicowana pod wzgędem krajbrazowym i tym samym idealna do odkrywania na rowerze. Niezależnie od tego, czy chcesz zobaczyć górę Biokovo, która zachwyca naturalnym pięknem, czy też mieć możliwość przyjrzeć się z bliska niezwykłej pod względem kulturowym i historycznym architekturze w Splicie i Riwierze Omiška, możesz wykorzystać rower do transportu. Jest wiele możliwości, od szlaków w pięknych Istria i Kvarner czy też Gorski Kotar i Lika aż do jazdy po atrakcyjnym wybrzeżu Dalmacji i wyspach wokół. Gwarantujemy, że taka wycieczka zapadnie Ci na długo w pamięci. Rower bez problemu można wziąć na prom lub katamaran i przetransportować go na wszystkie piękne wyspy w okolicy, takie jak Hvar, Mljet, Korčula lub Brač by tam skorzystać ze szlaków.

reklama

Najatrakcyjniejsze szlaki rowerowe Dalmacji znajdziesz na Riwierze Makarskiej.

  • 200 Trasa po Breli - 44 km, umiarkowanie trudna
  • 240 Trasa po Makarskiej - 15 km, trudna
  • 241 Trasa Biokovo - 61 km, umiarkowanie trudna
  • 280 Trasa Tučepi - Podgora - 28 km, umiarkowanie trudna
  • 320 Trasa Igrane - Živogošće - 26 km, umiarkowanie trudna
  • 360 Trasa Drvenik - Gradac - 28 km, umiarkowanie trudna

Riwiera Makarska oferuje wszystko, czego potrzebujesz - wszystkie rodzaje tras rowerowych, wspaniałą przyrodę, zachwycającą górę Biokovo, piękne żwirowe plaże otoczone lasami sosnowymi i co najważniejsze, czyste, lazurowe morze.

Zakwaterowanie w Chorwacji

Aby zagwarantować sobie perfekcyjne wczasy z dala od codziennego stresu, wielu turystów decyduje się na pobyt w kwaterach prywatnych, czasem są to mieszkania, czasem pojedyncze pokoje a zdarza się, że nawet cały dom wakacyjny. Ostatnio sezonowy wynajem prywatnych nieruchomości staje się coraz to popularniejszy, a to dlatego, że gospodarze oprócz dachu nad głową oferują swoim gościom również możliwość poznania lokalnej kultury i obyczajów. Niezależnie od tego, czy szukasz nowoczesnego mieszkania w Baška Voda, planujesz cieszyć się wakacyjnym domem z basenem w Makarskiej czy szukasz przytulnego pokoju w Breli, istnieje wiele dostępnych opcji. Przyjedź na Riwierę Makarską i wypocznij w aktywny sposób, ciesz się atrakcyjnymi trasami rowerowymi i odkryj najbardziej malowniczą część Adriatyku.

Podobne artykuły

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką...

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną...

27 sierp.
Druga część Kolorowych Wakacji. Zapraszamy na...

Druga część Kolorowych Wakacji. Zapraszamy na...

25 sierp.
Foto: Sportowe wakacje zawodników KSiSW Turek i...

Foto: Sportowe wakacje zawodników KSiSW Turek i WKK...

23 sierp.
reklama
reklama
reklama