Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Legalni bukmacherzy w Polsce. Co warto wiedzieć?

Legalni bukmacherzy w Polsce. Co warto wiedzieć?
 

Wejście w życie tak zwanej ustawy hazardowej całkowicie zmieniło polską branżę zakładów wzajemnych. Do tej pory Polacy często i chętnie korzystali z usług zagranicznych bukmacherów, z którymi zawierali zakłady za pośrednictwem ich stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Po wprowadzeniu nowych przepisów takie postępowanie jest zagrożone dotkliwą karą finansową, wynoszącą wielokrotność miesięcznych dochodów danej osoby. W legalny sposób możemy obstawiać wyniki jedynie za pośrednictwem firm posiadających licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. 

1. Legalni bukmacherzy w Polsce – ilu ich jest? U kogo warto grać?
2. Jak znaleźć legalnych bukmacherów w Polsce? Kilka porad
3. Gra u zagranicznych bukmacherów. Czy można obejść przepisy

reklama

Legalni bukmacherzy w Polsce – ilu ich jest? U kogo warto grać?

W tej chwili (stan na początek 2020) polskie Ministerstwo Finansów wydało 18 pozwoleń na działalność firm bukmacherskich. Przewiduje się jednak, że w najbliższych miesiącach ten stan rzeczy ulegnie zmianie, a lista legalnych bukmacherów w Polsce się zwiększy - przynajmniej o firmy OKbet oraz Superbet. Wśród firm, które ministerialną licencję uzyskały wcześniej, szczególnie godne uwagi są przede wszystkim takie marki jak:

 • LVbet
 • ETOTO
 • forBET
 • Betfan
 • Noblebet
 • Betclic
 • Fortuna
 • Milenium
 • PZBuk
 • STS
 • TOTALbet
 • Totolotek

Spodziewane, wspomniane już powiększenie grona legalnych buków wpisuje w zauważalny dotąd trend. W ubiegłym roku ministerstwo wydało bowiem trzy licencje.

Jak znaleźć legalnych bukmacherów w Polsce? Kilka 
porad

reklama

Przed rozpoczęciem swojej przygody z zakładami wzajemnymi warto pamiętać, że korzystanie z usług niezarejestrowanego w naszym kraju bukmachera jest karalne również w sytuacji, gdy nie jesteśmy świadomi tego, że dana firma nie posiada licencji. Oznacza to, że obowiązek sprawdzenia, czy buk, z którego oferty zamierzamy skorzystać posiada niezbędne pozwolenie spoczywa właśnie na nas. W tym celu możemy przejrzeć listę dostępną na stronie Ministerstwa Finansów, na której znajdują się wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z branżowych serwisów, w których znajdziemy również informacje o kursach czy bonusach oferowanych przez daną firmę.

Gra u zagranicznych bukmacherów. Czy można obejść 
przepisy?

Oferta legalnych bukmacherów działających w naszym kraju jest na tyle szeroka i różnorodna, że nie ma powodu, by korzystać z usług zagranicznych firm. Warto jednak wspomnieć, że w niektórych przypadkach może to być w stu procentach legalne. Po pierwsze - kiedy przebywamy poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, po drugie zaś - jeśli gramy bez wpłacania depozytu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Legalni bukmacherzy w Polsce - jak i gdzie...

Legalni bukmacherzy w Polsce - jak i gdzie zagrać?...

12 lip.
Legalne kasyna internetowe w Polsce: rzut oka...

Legalne kasyna internetowe w Polsce: rzut oka na...

03-10-2021
Jak obstawiać mecze Polaków przez internet?

Jak obstawiać mecze Polaków przez internet?

25-03-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama