środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Co to są zakłady bukmacherskie AKO?

Co to są zakłady bukmacherskie AKO?
 

Firmy bukmacherskie umożliwiają obstawianie różnego typu kuponów. Obok popularnych singli, dużym zainteresowaniem cieszą się także kupony AKO. Co kryje się pod tym tajemniczo brzmiącym skrótem i jak obstawiać takie zakłady?

Gdzie można obstawiać zakłady AKO?

Zakłady AKO można obstawiać zarówno w stacjonarnych punktach polskich bukmacherów, jak i online. Kupony akumulowane są dostępne w ofertach na wiele różnych wydarzeń sportowych. Warto zapoznać się więc z aktualnymi promocjami poszczególnych firm. Typowanie to jest bardziej ryzykowne niż obstawianie zakładów pojedynczych, dlatego gracze często decydują się na obstawianie niższych stawek.

reklama

Jedną z firm, które umożliwiają obstawianie tego typ zakładów jest bukmacher Fortuna. Rozbudowana oferta zakładów AKO i opinie o Fortunie mające pozytywny wydźwięk sprawiają, ze obstawianie kuponów akumulowanych tutaj może stać się doskonałą rozrywką, a zarazem szansą na wygraną. Obawiasz się, czy Fortuna to nie oszustwo? Jest to legalnie działająca firma na podstawie licencji SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 wydanej przez Ministerstwo Finansów. Jest ona jednym z pionierów zakładów bukmacherskich online w Polsce, na rodzimym rynku jest obecna już od lat. Wielu graczy ceni ją za liczne atrakcyjne promocje (korzystny startowy bonus w Fortunie oraz wiele bonusów okolicznościowych powinny przypaść do gustu miłośnikom zakładów sportowych). Gracze mogą tutaj typować za pomocą strony internetowej, ale dostępna jest także szybka mobilna aplikacja Fortuny przeznaczona na smartfony i tablety.

Czym są zakłady AKO?

AKO to zakłady akumulowane (wśród miłośników zakładów sportowych znane także jako tzw. akumulator). Są to kupony bukmacherskie złożone z całego zestawu zakładów prostych. Kupon akumulowany jest wygrany wyłącznie wtedy, gdy wyniki wszystkich zawartych na nich zdarzeń będą prawidłowe. Wygraną wylicza się mnożąc stawki i kursy poszczególnych zakładów prostych zawartych na kuponie.

Zakłady AKO to alternatywa dla popularnych zakładów pojedynczych – tzw. singli. Zakłady singlowe to kupony bukmacherskie, na których zawarto wyłącznie pojedynczy wynik jednego meczu lub innego zdarzenia sportowego. Najczęściej panuje przekonanie, że kupony AKO są skierowane w stronę niedoświadczonych graczy oraz osób traktujących obstawianie zakładów sportowych jedynie jako zabawę. Mają one jednak także swoje mocniejsze strony.

Na czym dokładnie polega kupon AKO i kto może go obstawiać?

Zakłady AKO może obstawiać praktycznie każdy gracz. Jedynym wymogiem jest (podobnie, jak w przypadku innych zakładów sportowych) ukończenie 18. roku życia. Często traktowane są one jako typowa rozrywka dla początkujących lub okazjonalnych graczy zakładów bukmacherskich, którzy typowanie meczy traktują jako hobby. Mogą one jednak okazać się także dobrym uzupełnieniem strategii dla osób, które na co dzień opierają się na singlach i zakładach systemowych. Wystarczy wtedy uzupełnić swój „portfel” o zakłady akumulowane za mniejsze stawki, aby zwiększyć szansę na podreperowanie budżetu.

reklama

Na kuponie AKO można umieścić mecze z różnymi kursami (np. 1.40 i 4.80). Niższy współczynnik będzie zawsze pomnożony przez wyższy, co w ostatecznym rozrachunku i tak da niezłą wygraną (oczywiście w przypadku trafienia wszystkich zdarzeń). Właśnie z powodu mnożenia współczynników zakłady AKO mają dobre opinie wśród niedoświadczonych graczy, którzy liczą nie tylko na swoją wiedzę o statystykach sportowych, ale i pewien łut szczęścia.

Jakie zdarzenia można typować na kuponach AKO?

Kupony AKO pozwalają dowolnie łączyć proste typy i specjalistyczne podtypy. To pozwala bawić się różnymi możliwościami proponowanymi przez legalnych bukmacherów. Fortuna i inne firmy oferujące zakłady sportowe online bardzo często dają szerokie możliwości obstawiania wielu różnych sekcji (w praktyce gracze zaczynają od typowania czterech sekcji na jednym kuponie) w zakładach akumulowanych. Takie typowanie realnie daje dużo niższe szanse na wygraną, ale jest bardzo popularne wśród fanów zakładów bukmacherkich, którym w danym momencie zależy przede wszystkim na sportowym dreszczyku niepewności. Akumulatory traktują oni jedynie jako dodatkową szansę uzupełniającą ich główną strategię.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Legalni bukmacherzy w Polsce - jak i gdzie...

Legalni bukmacherzy w Polsce - jak i gdzie zagrać?...

12 lip.
Legalne kasyna internetowe w Polsce: rzut oka...

Legalne kasyna internetowe w Polsce: rzut oka na...

03-10-2021
Jak obstawiać mecze Polaków przez internet?

Jak obstawiać mecze Polaków przez internet?

25-03-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama