niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Odpowiedzialny Hazard - Czy to możliwe?

Hazard to jedna z najbardziej kontrowersyjnych form rozrywki. Z jednej strony gry karciane, takie jak poker, przynoszą mnóstwo satysfakcji, z drugiej jednak, stawianie zakładów za swoje ciężko zarobione pieniądze, znacząco podnosi poziom adrenaliny. Wszystko to gwarantuje wciągającą i emocjonującą grę, która nie jest pozbawiona ryzyka.

Niestety, hazard posiada również drugą, mroczniejszą stronę. Osoby podatne na nałogi zazwyczaj nie są w stanie kontrolować ilości czasu i pieniędzy, jaki poświęcają na grę. Jest kilka skutecznych metod, o których warto pamiętać rozpoczynając grę na pieniądze. 

reklama

Najważniejsze to traktować kasyno online jako formę płatnej rozrywki, do której należy wykupić bilet wstępu (podobnie, jak ma to miejsce w kinie). Dzięki takiemu nastawieniu przegrane będą znacznie mniej rozczarowujące, a każda potencjalna wygrana, stanie się wyłącznie miłą niespodzianką. Co jeszcze można zrobić, aby zachować bezpieczeństwo w grach na pieniądze?

Ustal limity

Ustalenie budżetu oraz ilości czasu, jaką chce się spędzić na hazardzie jest kluczowe do zachowania podstawowej samokontroli. W momencie, gdy gra zaczyna iść w złą stronę, lub wręcz przeciwnie - ma się szczęśliwy dzień, kontrola ilości pieniędzy wydanych na gry może być trudna. Nie warto iść za ciosem. Budżet przeznaczony na gry hazardowe zapewni odpowiednią ilość gotówki na grę, przy zachowaniu odpowiednich proporcji do zwykłych wydatków. W momencie, gdy gra pochłonie cały budżet, będzie to doskonały sygnał na to, że czas odejść od stołu.

Nie bez znaczenia jest również zaplanowaniu czasu, jaki chce się spędzić na grze na pieniądze. Niezależnie od tego, czy często się wygrywa, czy przegrywa, czas płynie bardzo szybko i może przeszkodzić w wypełnianiu codziennych obowiązków, pracy lub negatywnie wpłynąć na czas spędzany z najbliższymi.

reklama

Pogódź się z przegraną

Chęć odegrania się to najgorszy z pomysłów, na jaki można wpaść grając na pieniądze. W niektóre dni gra będzie toczyła się gładko, w inne wszystko będzie szło nie tak. Tak długo, jak stawia się zakłady zgodnie z budżetem, rozgrywka będzie odpowiednio kontrolowana.  Ważne jest, aby unikać hazardu w nadziei na odzyskanie utraconych pieniędzy. W hazardzie nie ma żadnych powtarzalnych reguł i zbiegów okoliczności. To, że przegrało się dwadzieścia razy z rzędu wcale nie oznacza, że kolejna gra będzie zwycięska. 

Graj za darmo

Polskie prawo hazardowe jest bardzo restrykcyjne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać w ulubione gry za darmo. Na wielu stronach można zagrać w ruletkę, pokera, blackjacka czy automaty bez opłat, korzystając z wirtualnych żetonów. Ta rozrywka nie gwarantuje co prawda wygranych w prawdziwych pieniądzach, ale jest pozbawiona ryzyka i równie satysfakcjonująca.

Podobne artykuły

Władysławów. Uroczyste otwarcie miasteczka...

Władysławów. Uroczyste otwarcie miasteczka ruchu...

z wczoraj
Potężny sojusznik w sprawie budowy nowej linii...

Potężny sojusznik w sprawie budowy nowej linii...

z wczoraj
Stacja Uzdatniania Wody w Sarbicku została...

Stacja Uzdatniania Wody w Sarbicku została...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama