Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Przewodnik po Bezpiecznych Płatnościach Online

Przewodnik po Bezpiecznych Płatnościach Online
 

Jeśli robisz zakupy w sieci, albo korzystasz z internetowych usług gier online w Wazamba kasyno na stronie https://wazamba.com/pl/, warto zadbać o bezpieczeństwo. W tym poradniku przedstawimy, co warto wiedzieć, aby zabezpieczyć swój cyfrowy portfel aby nie paść ofiarą hakerów i jak płacić w sieci, aby spać spokojnie.

Wybierz dobrą metodę płatności

reklama

Na polskim rynku finansowym istnieje wiele dobrych metod płatności do wyboru, jednak nie każda z nich jest sobie równa. Jeśli zależy ci przede wszystkim na bezpieczeństwie, warto wybrać taką metodę, która zapewnia największy potencjał ochrony. To przede wszystkim takie metody, które nie wymagają udostępniania danych serwisowi w którym dokonujesz płatności i pełnią rolę bramki płatniczej. Pod tym względem do bezpiecznych metod należą na przykład Przelewy24, DotPay oraz BLIK, który pozwala na łatwe płatności także na urządzeniach mobilnych. Choć powszechnie używane, karty kredytowe są nieco mniej bezpieczne.

Chroń dane karty kredytowej

Karty kredytowe Visa i Mastercard są powszechnie używaną metodą płatności w kasynach online. Ponieważ do autoryzacji płatności kartą wymagana jest tylko znajomość jej numeru, daty oraz kodu CVV, zawsze chroń dane. Nie przesyłaj numeru karty kredytowej na żądanie obsługi klienta w sklepie czy innym portalu, w którym płacisz. Oczywiście, nie trzeba dodawać, że udostępnianie zdjęć karty w mediach społecznościowych nie jest mądrym pomysłem. Wreszcie, jeśli jest to możliwe, na koncie bankowym włącz zabezpieczenie 3D Secure dla karty. To dodatkowa warstwa ochrony, polegająca na tym, że płatność musi być jeszcze autoryzowana kodem z wiadomości SMS lub aplikacji mobilnej twojego banku.

reklama

Zwróć uwagę na połączenie SSL

Strona płatności powinna być zabezpieczona połączeniem SSL. To rodzaj szyfrowania danych, który uniemożliwia przejęcie informacji w locie, na przykład w sieci WiFi. Certyfikaty SSL wydawane są dla domeny, a o ich obecności dowiesz się z ikony kłódki znajdującej się obok pasku adres. Adres URL w bezpiecznym połączeniu musi też zaczynać się od prefiksu https. Taki certyfikat ma też swoją datę ważności, a gdy wygaśnie, połączenie przestaje być zabezpieczone. Jeżeli operator płatności nie udostępnia połączenia SSL, najlepiej zrezygnuj z przelewu, a przynajmniej wykonaj go dopiero wtedy, gdy będziesz już w bezpiecznej sieci, na przykład w domu. Z powodu potencjalnych możliwości przejęcia danych wysyłanych w sieci publicznej – na przykład w kawiarni, w bibliotece, czy na lotnisku, najlepiej unikać takich połączeń, zwłaszcza gdy w grę wchodzą twoje dane finansowe, na przykład numer karty.

Stosuj bezpieczne hasła płatności

Im bardziej skomplikowane hasło, tym lepsze. Dlatego powinno zawierać cyfry, litery, znaki specjalne. Absolutnie nie wolno tworzyć haseł łatwych do odgadnięcia, na przykład imienia czy daty urodzenia. Takie hasło nie może by złamane metodą słownikową. Ponadto, dostęp można następnie zabezpieczyć uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, to jest logowaniem za pomocą hasła zwykłego oraz kodu, jaki otrzymamy na telefon w wiadomości SMS. Istnieją nawet aplikacje ułatwiające zarządzeniem dużą ilością haseł i warto z nich skorzystać, jeśli zależy ci na jeszcze lepszym bezpieczeństwie. Nie zapisuj haseł na żółtych karteczkach, przyklejanych do monitora – choć wydaje się, że wszyscy powinni o tym wiedzieć, to jednak jest to wciąż regułą, szczególnie w biurach. Wreszcie pamiętaj też o tym, że najlepszym zabezpieczeniem jest zdrowy rozsądek, którego nie zastąpią żadne techniczne blokady.

Podobne artykuły

Oszustwo

Oszustwo "na fotowoltaikę". Mieszkanka powiatu...

z wczoraj
Na odpuście w Galewie kolejna akcja szczepień...

Na odpuście w Galewie kolejna akcja szczepień bez...

z wczoraj
XX edycja konkursu wojewódzkiego

XX edycja konkursu wojewódzkiego "Nasze Kulinarne...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama