Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

4 Branże Przyszłości w Których Warto Pracować

4 Branże Przyszłości w Których Warto Pracować
 

Planujesz przyszłą karierę, a może chcesz zmienić pracę? W takim razie warto wybrać zawód, który będzie rozwijał się w przyszłości. Przyszłościowe branże to między innymi kasyna online takie jaka cadabrus, finanse czy branża informatyczna. Zobaczmy zatem najciekawsze branże, w których warto rozpocząć karierę teraz.

4. Finanse i rynki kapitałowe: zostań rekinem giełdy

reklama

Kapitalizacja Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie sięgnęła już jednego biliona złotych i podwoiła się w ciągu ostatnich kilku lat. Na rynku głównym jest obecnie notowanych 429 spółek, a każdego miesiąca liczba ta rośnie o nowe debiuty. To znakomita szansa dla tych osób, które mają pasję do finansów i szukają swojego miejsca na rynku kapitałowym, czyli inwestowania. Obejmuje to zarówno biura maklerskie, banki inwestycyjne, pracownie badań rynku, a także sektor rządowy. Praca analityka lub maklera giełdowego pozwoli ci zostać prawdziwym rekinem giełdy i oczywiście jest solidnie wynagradzana. Dobre zarobki to jednak nie wszystko, ponieważ wiele spółek giełdowych oferuje pracownik akcje jako część wynagrodzenia, co pozwoli ci zyskać więcej w dłuższym okresie. Wady? Na ogół długi czas pracy i wymagające zadania zarządzania kapitałem o dużej wartości. Praca w branży finansowej na pewno nie jest dla każdego, ale jeśli nie brakuje ci ambicji, warto spróbować.

3. Kasyna online: Błyskawiczny rozwój i duże możliwości

Branża igamingu rozwija się bardzo dynamicznie, corocznie w tempie dwucyfrowym. Kasyna online poszukują pracowników o wielu specjalnościach w naszym kraju. Nie musisz być koniecznie informatykiem i zajmować się programowaniem i tworzeniem gier. Kasyna internetowe poszukują też testerów, matematyków zajmujących się teorią gier, a także pracowników obsługi klienta. Niewątpliwą zaletą pracy w tej branży jest możliwość wykonywania obowiązków zdalnie, z domowego biura. Przykładem na rozwój branży hazardu online w Polsce jest otwarcie niedawno biura szwedzkiej firmy NetEnt, która jest jednym z liderów w tworzeniu automatów online.

reklama

2. Specjaliści od cyberbezpieczeństwa: zostań cyfrowym strażnikiem

Liczne zagrożenia, jakie wiążą się z rozwojem internetowych usług, sklepów w sieci czy mediów społecznościowych sprawiają, że specjaliści od bezpieczeństwa online są bardzo poszukiwani. Pracę w tej branży znajdą zarówno absolwenci informatyki, jak i pokrewnych dziedzin. Ale od wykształcenia, ważniejsze jest tu nawet praktyczne doświadczenie i certyfikaty przyznawane przez firmy takie jak Microsoft. Eksperci cyberbezpieczeństwa są poszukiwani zarówno przez branżę finansową, portale internetowe, firmy zajmujące się hostingiem, ale także przez mniejsze przedsiębiorstwa. Możliwości zarobku są tu duże, o ile jesteś gotowy do nieustannego rozwoju i podążania za nowymi trendami bezpieczeństwa sieciowego.

1. Pielęgniarstwo: pasja pomagania

Zarówno lekarze, jak i pielęgniarki będą stale poszukiwani. Obecnie w Polsce zaledwie 5% pielęgniarek ma poniżej 30 lat, a na emeryturę przechodzi większość osób pracujących w tym zawodzie. Choć jest to branża która zawsze cieszyła się dobrymi perspektywami, to zmniejszająca się liczba pielęgniarzy wpłynie pozytywnie na zarobki osób pracujących w szpitalach, przychodniach i domach opieki. Co ciekawe, regularnie również zmienia się struktura zatrudnienia w tym zawodzie pod względem płci. O ile do niedawna był to zawód całkowicie sfeminizowany, tak obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się na pracę jako pielęgniarz. To dobry wybór dla każdego, kto ma pasję pomagania innym – a do tego chce zarobić. Życzymy wielu sukcesów zawodowych!

Podobne artykuły

Oszustwo

Oszustwo "na fotowoltaikę". Mieszkanka powiatu...

z wczoraj
Na odpuście w Galewie kolejna akcja szczepień...

Na odpuście w Galewie kolejna akcja szczepień bez...

z wczoraj
XX edycja konkursu wojewódzkiego

XX edycja konkursu wojewódzkiego "Nasze Kulinarne...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama