czwartek 09 grudnia 2021

Anety, Leokadii, Wiesława

-3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Algorytm i system obsługi automatów online - sytuacja na rok 2022

Algorytm i system obsługi automatów online - sytuacja na rok 2022
 

Jak działają automaty online? Takie pytanie może pojawić się w głowie gracza, gdy zdecyduje, w którym kasynie grać. Jest to dość logiczne, ponieważ istnieje wiele mitów na temat działania automatów do gry, na przykład, że grając w określonym czasie, są większe szanse na wygraną. Aby rozwiać takie mity i ogólnie zwiększyć wiarygodność swojego kasyna online, warto wiedzieć, jak działają automaty online. Ten artykuł jest właśnie o tym.

Przed pojawieniem się Internetu automaty do gier były elektromechaniczne. Taka maszyna miała specjalny układ hamulcowy i czujniki analizujące kombinację, która wypadła.

reklama

Później urządzenia elektromechaniczne zostały zastąpione elektrycznymi. Mieli wbudowany silnik elektryczny, co oznaczało, że gracze nie musieli już naciskać uchwytu, aby grać, ale czujniki dalej działały według starej zasady.

Obecnie fizycznymi automatami do gry są komputery, a pewne kombinacje są generowane przez generator liczb losowych lub RNG („Generator liczb losowych”). Ten sam system jest również używany w automatach online.

Co to jest generator liczb losowych (RNG)

Generator liczb losowych to program, który działa według określonego algorytmu i określa, jaka kombinacja pojawi się na ekranie. Jest to całkowicie losowy proces, o wyniku którego nie może wiedzieć ani operator kasyna, ani gracz, ani twórca gry.

reklama

Mimo że od czasu pojawienia się pierwszych automatów do gry nastąpił postęp, zasada i niezawodność generatora liczb losowych pozostają niezmienione. Mechanizm jest regularnie aktualizowany, biorąc pod uwagę specyfikę nowoczesnego oprogramowania do gier.

W tworzeniu generatora liczb losowych brali udział matematycy, programiści, a nawet psychologowie, a podobne generatory istnieją od dawna – ich niezawodność została sprawdzona przez czas.

Generator, który jest dziś używany, to opracowanie profesora na MIT, czyli 128-bitowy algorytm md5. Co więcej, jest używany nie tylko w automatach online, ale także w systemach bezpieczeństwa i komputerach osobistych.

Czy można zaufać RNG?

W Internecie można znaleźć programy, które rzekomo potrafią przewidzieć przyszłe kombinacje, ale w rzeczywistości nie działają. To, co naprawdę potrafią takie programy, to kradzież danych graczy, więc powinieneś powstrzymać się od ich używania.

To, przed czym nie musisz się wystrzegać, to testowanie oprogramowania. Wszyscy odpowiedzialni producenci gier stosują się do tej taktyki, dostarczając oprogramowanie do testów do znanych i wiarygodnych laboratoriów:

Oprogramowanie przechodzi poważny test, podczas którego wykluczone jest stosowanie jakichkolwiek manipulacji, co oznacza, że ??możemy śmiało stwierdzić, że granie w automaty, które przeszły taki test, jest bezpieczne i nie ma oszustwa.


Logika działania RNG

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że mechanizm gniazda nie ma pamięci. Komputer nie wie, czy gracz wygrał, czy przegrał, czy przysiadł do gry 5 minut temu, czy gra już kilka godzin. Kombinacje są określane przez algorytmy matematyczne.

Ważne jest, aby wyniki gry nie prowadziły do ??żadnego zaplanowanego lub „logicznego” wyniku – to tylko sekwencja kombinacji. Na przykład, technicznie rzecz biorąc, osoba może wygrać dwa jackpoty z rzędu, nawet jeśli wygląda to nieprawdopodobnie. Inną rzeczą jest to, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ liczba możliwych kombinacji generowanych przez program jest ogromna, biorąc pod uwagę, że każda kombinacja składa się z 32 znaków szesnastkowych.

Gdy gracz rozpoczyna grę, mechanizm rozdaje sto losowych liczb na minutę, co oznacza pewną kombinację. Które liczby zostaną wybrane przez generator w momencie kliknięcia przycisku i określa, jakie symbole pojawią się na ekranie. Zatem jedynym sposobem, w jaki gracz może „wpłynąć” na wynik gry, jest wybranie momentu, w którym naciśnie przycisk. W rzeczywistości to czyste szczęście. Gdy wynik pojawi się na ekranie, system natychmiast przeliczy, ile gracz wygrał lub przegrał i aktualizuje informacje o jego saldzie. Ten sam system działa podczas darmowych spinów i rund bonusowych.

Stan na 2021 rok

A w 2021 roku naukowcy i badacze nadal poszukują nowych sposobów na poprawę wydajności RNG. Jedną z nowszych metod, opisaną w książce opublikowanej w 2015 roku przez profesora Davida Zuckermana i doktoranta Eshana Chattopadhaia, jest połączenie dwóch słabo losowych sekwencji i utworzenie z nich prawdziwie losowej liczby.

Ta technika nie tylko pomaga dodać „prawdziwą” losowość do RNG, ale także zużywa znacznie mniej mocy obliczeniowej, umożliwiając starszym maszynom osiąganie lepszych wyników.

Stan na 2022 r.

Oczekuje się, że w 2022 roku kryptowaluty staną się głównym trendem w branży hazardowej na całym świecie. Jedną z głównych zalet blockchain dla kasyn jest tak zwana uczciwość gier, którą można udowodnić. Specjalny algorytm automatów wideo pozwala graczom sprawdzić wynik dowolnego spinu i upewnić się, że operator nie wpłynął na niego w żaden sposób. W przypadku automatów, które są najpopularniejszym rodzajem gier na stronach hazardowych, ta funkcja jest bardzo, bardzo przydatna.

Wniosek

Tak więc logika automatu online polega na tym, że nie ma logiki. Generator liczb losowych nazywany jest tak, ponieważ szanse na wygraną są losowe, a częstotliwość wygrywania zależy od reguł konkretnej gry, o których można się dowiedzieć od operatora.

Podobne artykuły

Dobra. Jarmark Bożonarodzeniowy na targowisku...

Dobra. Jarmark Bożonarodzeniowy na targowisku miejskim

z wczoraj
Najbardziej znany głos w Polsce przemawiał do...

Najbardziej znany głos w Polsce przemawiał do...

z wczoraj

"Twój MIŚ również może zostać RATOWNIKIEM"...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama