Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zasady w związku - dlaczego są ważne?

Zasady w związku - dlaczego są ważne?
 

Każda relacja powinna mieć jasno ustalane zasady, aby obie strony czuły się w niej dobrze i tak samo ważne. Dotyczy to również związku. Dlaczego ustalanie reguł jest tak istotne i czy to nie wpływa negatywnie na uczucia? Wyjaśniamy w artykule.

Zasady w związku - dlaczego warto je ustalić

Zasady i związek - brzmi mało romantycznie, jeśli jednak chcemy zbudować głęboką, dojrzałą relację, są niezbędne, aby obie strony czuły się spełnione, ważne i kochane. Uczucia oczywiście są najważniejsze, jednak reguły, zwłaszcza w przypadku wspólnego mieszkania, pozwolą nie tylko uchronić się od chaosu, ale i zminimalizować ryzyko pojawienia się kłótni, czy niedomówień w przyszłości.

reklama

Zasady w związku - czego powinny dotyczyć?

Mówiąc o ustalaniu zasad w związku, nie mamy na myśli tworzenia restrykcyjnego regulaminu, w którym uczucia nie są brane pod uwagę. Chodzi raczej o szczerą rozmowę i przedstawienie sobie wzajemnie swojej wizji związku i wspólnego życia. Czego zatem powinny dotyczyć zasady w związku? Poniżej wyróżniamy 5 najistotniejszych kwestii.

  • modelu związku - wydawać by się mogło, że ustalanie zasady wierności w związku jest czymś zupełnie zbędnym, gdyż ta kwestia jest dla wszystkich oczywista. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas postrzega wierność w inny sposób. Dla jednych oznacza to brak zdrady fizycznej, dla innych również nieoglądanie filmów porno, czy nieflirtowanie z innymi, nawet jeśli tego typu zachowania nie mają na celu zdrady. Równie ważne jest ustalenie granic dotyczących prywatnej przestrzeni każdej ze stron. Związek nie musi, a nawet nie powinien oznaczać, że każdą sekundę życia spędzacie wspólnie. Każdy z nas czasami potrzebuje chwili dla siebie, a relacja, w której raz na jakiś czas pojawia się tęsknota, jest dużo silniejsza niż ta, w której gości przesyt sobą, który z czasem zawsze przeradza się we frustrację. Ustalcie też kwestię spotkań ze znajomymi - dzięki temu zbudujecie wspólną przestrzeń, w której żadne z Was nie zacznie się dusić

  • życia seksualnego - jak ustalać kwestie związane z namiętnością? Czy reguły nie sprawią, że płomień pożądania zgaśnie? Wręcz przeciwnie! Wciąż sporo par nie potrafi rozmawiać swobodnie o seksie, traktując zbliżenie jako temat, o którym się nie mówi, bo “nie wypada”. Jak w takim razie chcecie poczuć seksualne spełnienie i zgrać się w intymnych kwestiach? Zdobądźcie się na szczerą rozmowę, jasno powiedzcie partnerowi o swoich fantazjach, czy tym, że chcecie, aby w sypialni zagościło dildo z przyssawką (https://www.area69.pl/realistyczne-dildo-z-przyssawka-sztuczny-penis). Bez szczerej rozmowy możecie bowiem nie tylko nie dopasowywać się seksualnie, ale i zacząć robić coś wbrew sobie w celu zaspokojenia potrzeb i oczekiwań drugiej strony lub odczuwać frustrację wynikającą z niespełniania swoich fantazji, czy potrzeb seksualnych

  • dzielenia się obowiązkami - ta kwestia dotyczy szczególnie par, które postanowiły wspólnie zamieszkać. O ile na początku związku zazwyczaj trwa sielanka i partnerzy za wszelką cenę chcą siebie we wszystkim wyręczać, o tyle z biegiem czasu to się zmienia. Większość obowiązków domowych spada na jedną osobę, w której rośnie frustracja i zmęczenie, co z kolei prowadzi do konfliktów w związku. Aby tego uniknąć, warto jasno rozdzielić obowiązki domowe

    reklama
  • finansów - kolejna mało romantyczna kwestia, jednak stanowiąca jeden z najczęstszych powodów do kłótni w związkach. Mowa o pieniądzach i kosztach wspólnego życia. Na początku warto ustalić, jak dzielicie się kosztami utrzymania, jak będzie wyglądała kwestia osobistych wydatków itp. 

  • planów na przyszłość - w początkowej fazie relacji, kiedy wszystko jest nowe i świeże, większość osób nie myśli o przyszłości, maksymalnie korzystając z tego, co dzieje się tu i teraz. Chcąc budować dojrzałą relację, warto jednak poruszyć kwestię przyszłości, aby od początku wiedzieć, czy oboje macie te same priorytety, plany i marzenia. Bo co jeśli po kilku latach związku okaże się, że jedna strona chce podróżować po świecie, a druga marzy o dużej rodzinie i przytulnym domu na wsi? 

Zasady w związku nie są tworzone po to, aby zniszczyć romantyzm, ale po to, by relacja była dla obu stron przestrzenią do miłości, spełniania się i realizacji marzeń i celów w towarzystwie respektowania potrzeb i oczekiwań drugiej strony. Zdobądźcie się zatem na szczerą rozmowę i poruszcie najistotniejsze dla Was tematy - zarówno te dotyczące uczuć, jak i sfery seksualnej, czy codziennego życia. 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Kawęczyn: Od lat kroczą we dwoje małżeńskim...

Kawęczyn: Od lat kroczą we dwoje małżeńskim...

07-07-2021
Nie wstydź się swojej miłości. Walentynki ze...

Nie wstydź się swojej miłości. Walentynki ze...

09-02-2021
Kawęczyn: Są małżonkami ponad pół wieku! Teraz...

Kawęczyn: Są małżonkami ponad pół wieku! Teraz...

06-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama