Udane mistrzostwa dla Strikera Turek. Maja Janczyk i Aleksandra Figurska ze złotem

Zawodnicy klubu Striker Turek wrócili z medalami z Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Karate Kyokushin. W turnieju rozegranym w Świeciu reprezentanci turkowskiego klubu wywalczyli dwa złote medale oraz brąz, pokazując bardzo dobrą formę przed kolejnymi startami.
Medale dla Strikera Turek w mistrzostwach województwa
Zawody odbyły się w sobotę, 23 maja, w Świeciu. W turnieju wystartowało 135 zawodników i zawodniczek z 13 klubów, którzy rywalizowali w formule kumite knock-down na trzech matach.
Klub Striker Turek reprezentowali Igor Bartczak, Maja Janczyk oraz Aleksandra Figurska.
Igor Bartczak wywalczył brązowy medal
Jedną z najbardziej wymagających kategorii miał Igor Bartczak. Reprezentant Strikera świetnie rozpoczął turniej, wygrywając pierwszy pojedynek już po 23 sekundach. Turkowianin dwukrotnie skutecznie trafił rywala wysokim kopnięciem na strefę jodan.
W półfinale Igor musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy całej kategorii, który pod koniec walki skutecznie trafił zawodnika z Turku techniką mawashi geri jodan.
W pojedynku o trzecie miejsce Igor ponownie zwyciężył przed czasem i ostatecznie sięgnął po brązowy medal.
Aleksandra Figurska ze złotem
Świetny występ zanotowała również Aleksandra Figurska, startująca w kategorii U18.
Już po 30 sekundach walki zawodniczka Strikera skutecznie trafiła rywalkę frontalnym kopnięciem na tułów, zdobywając wazari. Chwilę później poszła za ciosem i zakończyła pojedynek przed czasem jeszcze w pierwszej rundzie.
Dzięki efektownemu zwycięstwu Aleksandra wywalczyła złoty medal mistrzostw.
Maja Janczyk wygrała po ciężkich pojedynkach
Bardzo wymagający turniej miała również Maja Janczyk. Wszystkie swoje walki stoczyła po wyrównanych pojedynkach zakończonych dogrywkami.
Pierwszy pojedynek wygrała decyzją sędziów na punkty, a w drugim starciu dzięki bardzo dobrej kondycji zdominowała rywalkę w końcówce dogrywki.
Ostatecznie Maja również stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal.
Trener podkreśla rolę ciężkiej pracy
W klubie podkreślają, że sukcesy zawodników są efektem regularnych treningów prowadzonych pod okiem trenera Ariela Więcławka.
Przed reprezentantami Strikera kolejne wyzwania. Już wkrótce klub wystartuje w następnym turnieju w Inowrocławiu, gdzie do rywalizacji pojedzie szersza kadra zawodników.
Klub podziękował również firmie AUTO CAROL z Turku oraz Karolowi Bartczakowi za wsparcie wyjazdu na zawody.
źródło: materiał prasowy nadesłany










