Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Złoty Tur dla wolontariuszy, właściciel Sun Garden Człowiekiem Roku

Złoty Tur dla wolontariuszy, właściciel Sun Garden Człowiekiem Roku - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W piątkowy wieczór – tym razem nie w klubie Barbórka, ale w Edenie – odbyło się kolejne już, XV Spotkanie Noworoczne. Wydarzenie stało się okazją do okazania wdzięczności osobom i firmom, które swoją działalnością w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju różnych obszarów i dziedzin życia naszego miasta i powiatu.

Przybyłych na XV Spotkanie Noworoczne powitał m.in. starosta powiatu tureckiego. Mariusz Seńko w swym przemówieniu mówił o tym, iż cieszy go obecność reprezentantów tak wielu środowisk na podsumowaniu 2014 roku, gdyż siła lokalnej społeczności tkwi właśnie w szeroko zakrojonej współpracy, szczególnie w momencie, gdyż lokalne samorządy stają w obliczu takich problemów, jak kres funkcjonowania sektora paliwowo-energetycznego czy niezadowalająca kondycja szpitala. Starosta Seńko zadeklarował, że uczyni wszystko, by stworzyć bezpieczną przyszłość mieszkańcom regionu.

Tuz potem głos zabrał burmistrz Turku, mówiąc o tym, że chce  dla mieszkańców i przyszłych pokoleń miasta nowoczesnego, otwartego na inwestorów, zadbanego i przyjaznego. Również Romuald Antosik wskazywał, że oto na naszych oczach sprawdzają się prognozy dotyczące zamknięcia elektrowni i kopalni, więc potrzebne jest współdziałanie, by mogły powstać nowe idee i projekty. Swoją pomoc zaoferowali podczas spotkania posłowie – Irena Tomaszak-Zesiuk i Piotr Walkowski. Przy okazji wygłaszania przemówień na ciekawą uwagę pozwolił sobie wojewoda wielkopolski. Piotr Florek stwierdził, że jesienią po wyborach zmieniło się tylu starostów, burmistrzów itd., że właściwie pozwala to uznać już dyskutowanie o wprowadzeniu ograniczenia kadencyjności za niezbyt potrzebne.

Rzecz jasna piątkowy wieczór nie był jedynie okazją ku temu, by podczas Spotkania Noworocznego lokalni politycy i biznesmeni mieli okazję powspominać najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku. W trakcie gali nagrodzono osoby zasłużone i wówczas okazało się, że twórca firmy Sun Garden - Ewald Koesters otrzymał tytuł "Człowieka Powiatu Tureckiego A.D. 2014”, z kolei "Złotego Tura" przekazano osobom zrzeszonym wokół Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Jarosław Binkowski – hodowca bydła z gminy Kawęczyn, który wyprodukował w ubiegłym roku ok. 350 000 litrów mleka – został „Rolnikiem Roku Powiatu Tureckiego”. Statuetką ,,Człowieka zatroskanego o środowisko” wyróżniono znaną w Turku działkowiczkę, Dorotę Gorzkowską. Za „Firmę Roku” uznano SINTUR Spółka z o.o.

Oficjalną część spotkania zakończył koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W. Lutosławskiego w Turku. Wydarzenia uroczystej gali w wypełnionym po brzegi VIP-ami Edenie prezentujemy w naszej fotogalerii.

Foto: M. Derucki

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
foto: M. Derucki13
foto: M. Derucki14
foto: M. Derucki15
foto: M. Derucki16
foto: M. Derucki17
foto: M. Derucki18
foto: M. Derucki19
foto: M. Derucki20
foto: M. Derucki21
foto: M. Derucki22
foto: M. Derucki23
foto: M. Derucki24
foto: M. Derucki25
foto: M. Derucki26
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Foto: Upamiętnili szkołę i jej społeczność. W...

Foto: Upamiętnili szkołę i jej...

30 lip.
Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w...

11 lip.
Gardzielik wygrywa jednogłośnie na punkty....

Gardzielik wygrywa jednogłośnie na...

10 lip.
Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za...

Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego...

27 czerw.
Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie...

27 czerw.
Foto:

Foto: "Rower mój nałóg" czyli rowerem...

26 czerw.
reklama
reklama
reklama