sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Podczas Spotkania Noworocznego nagrodzili najlepszych, ludzi czynu

Podczas Spotkania Noworocznego nagrodzili najlepszych, ludzi czynu - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W piątkowy wieczór 22 stycznia w restauracji „Eden” odbyło się kolejne już, XVI Spotkanie Noworoczne. Wydarzenie stało się okazją do okazania wdzięczności osobom i firmom, które swoją działalnością w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju różnych obszarów i dziedzin życia naszego miasta i powiatu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Wojciech Jankowiak, kapelmistrz Eugeniusz Grzelak oraz wyjątkowy propagator turystyki i zdrowego stylu życia, nauczyciel I LO w Turku – Witold Wojciechowski. 

Piątkowy wieczór nie był jedynie okazją ku temu, by podczas Spotkania Noworocznego lokalni politycy i biznesmeni mieli okazję powspominać najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku. W trakcie gali nagrodzono osoby zasłużone i wówczas okazało się, że wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Wojciech Jankowiak otrzymał tytuł "Człowieka Powiatu Tureckiego A.D. 2015”, za – jak wskazał starosta Mariusz Seńko – podejmowanie szeregu działań, sprzyjających powiatowi tureckiemu i jego mieszkańcom, np. za bycie orędownikiem i patronem projektu pod nazwą „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego”, którego wartość to ok. 15 000 000 zł.

Władze Turku obdarowały swoją statuetką "Złotego Tura" Eugeniusza Grzelaka, wieloletniego działacza i propagatora tradycji strażackich. Eugeniusz Grzelak jest członkiem Orkiestry Dętej OSP Turek od 1968 roku, od roku 1979 jest jej kapelmistrzem. Waldemar Ignaczak z Przykony – hodowca trzody chlewnej, który sprzedał w ubiegłym roku ok. 2 000 warchlaków – został „Rolnikiem Roku Powiatu Tureckiego”. Statuetką ,,Człowieka zatroskanego o środowisko” wyróżniono znanego i lubianego nauczyciela I LO w Turku, prezesa Tureckiego Towarzystwa Turystycznego – Witolda Wojciechowskiego. Za „Firmy Roku” uznano Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe ART-BUD Andrzeja Rygierta oraz spółkę Alexas.

Oficjalną część spotkania zakończył koncert zespołu Alteracja z ZST w Turku. Wydarzenia uroczystej gali w wypełnionym po brzegi VIP-ami Edenie prezentujemy w naszej fotogalerii.

Foto: M. Derucki‹

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
foto: M. Derucki13
foto: M. Derucki14
foto: M. Derucki15
foto: M. Derucki16
foto: M. Derucki17
foto: M. Derucki18
foto: M. Derucki19
foto: M. Derucki20
foto: M. Derucki21
foto: M. Derucki22
foto: M. Derucki23
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

Earth Festiwal 2020 już za nami....

24 sierp.
Foto: Sportowe wakacje zawodników KSiSW Turek i...

Foto: Sportowe wakacje zawodników...

23 sierp.
Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na pamiątkę...

Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na...

15 sierp.
Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
reklama
reklama
reklama