sobota 28 marca 2020

Anieli, Kasrota, Soni

reklama

W MDKu bawili się przy rockowych kawałkach

W MDKu bawili się przy rockowych kawałkach - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

W sobotni wieczór fani mocnego, rockowego brzmienia zgromadzili się pod sceną Miejskiego Domu Kultury w Turku, by poszaleć przy muzyce Cygańskiego Wiatru oraz wrocławskiej grupy Klin. Wokaliści ani przez chwilę nie oszczędzali gardeł, a gitarzyści ostro szarpali za struny. W tej szajce nie zabrakło równie niegrzecznych perkusistów, którzy tradycyjnie tłukli w talerze, a bębnom znów spuścili porządny łomot. Na tym koncercie wszyscy świetnie się bawili.

Pierwsi na scenę wkroczyli „Cyganie”. Wokalista Eryk Ścisły ze Smaszewa, gitarzysta Mateusz Pacześny i basista Maciej Kulig z Turku oraz perkusista Michał Gąbka z Władysławowa - dali popis swoich umiejętności. Chłopacy mają się czym pochwalić, bowiem za nimi zwycięstwo VI Konińskiej Ligi Muzycznej i „Rocka z Mikołajem” oraz wygrana Grunt To Bunt Fest na „otwieracza” Rock na Bagnie. Mogą być też dumni ze zdobycia II miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Rockowych „Piec 2015”.

Za sprawą występów podczas Rockowiska Hajnówka znani są też na wschodzie Polski i poza jej granicami, gdyż ich muzyka dotarła nawet na wyspę Wielkiej Brytanii. Zaprezentowana była przez jedną z brytyjskich stacji radiowych podczas audycji "Through The Curtain", w trakcie której mieszkańcy UK mają okazję zapoznać się z utworami „spłodzonymi” w najrozmaitszych zakątkach Europy.

Po nich na scenie pojawił się zespół Klin, który zaserwował porcję hard rocka z domieszką heavy metalu. Skład grupy to piękna wokalistka Joanna Kontowska, utalentowani gitarzyści Daniel Mazur i Maciek Matura, nie mniej utalentowany basista Paweł Puchała oraz świetny perkusista - Mateusz Sznajder. Każdej z grup należały się w pełni zasłużone brawa.

go

Foto: G. Oblizajek2
Foto: G. Oblizajek3
Foto: G. Oblizajek4
Foto: G. Oblizajek5
Foto: G. Oblizajek6
Foto: G. Oblizajek7
Foto: G. Oblizajek8
Foto: G. Oblizajek9
Foto: G. Oblizajek10
Foto: G. Oblizajek11
Foto: G. Oblizajek12
Foto: G. Oblizajek13
Foto: G. Oblizajek14
Foto: G. Oblizajek15
Foto: G. Oblizajek16
Foto: G. Oblizajek17
Foto: G. Oblizajek18
Foto: G. Oblizajek19
Foto: G. Oblizajek20
Foto: G. Oblizajek21
Foto: G. Oblizajek22
Foto: G. Oblizajek23
Foto: G. Oblizajek24
Foto: G. Oblizajek25
Foto: G. Oblizajek26
Foto: G. Oblizajek27
Foto: G. Oblizajek28
Foto: G. Oblizajek29
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

VII edycja

VII edycja "Pretty Woman"

10 mrz.
Wyjątkowo pomysłowy Dzień Kobiet i Mężczyzn w...

Wyjątkowo pomysłowy Dzień Kobiet i...

9 mrz.
Akademickie Targi Edukacyjne 2020 w ZST

Akademickie Targi Edukacyjne 2020 w ZST

4 mrz.

"Wie chłop ze wsi i wie chłop z...

3 mrz.
Pobiegli w VIII edycji

Pobiegli w VIII edycji "Tropem...

1 mrz.
Foto: Wyjątkowy polonez ZST na 36 par!...

Foto: Wyjątkowy polonez ZST na 36 par!...

22 lt.
reklama
reklama
reklama