sobota 14 czerwca 2025

Bazylego, Elizy, Justyny

reklama

Kowale Księże: Konie pokonywały przeszkody, powożący ścigali się z czasem

Kowale Księże: Konie pokonywały przeszkody, powożący ścigali się z czasem - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Tradycją stało się już to, że w wakacje miłośnicy koni spotykają się w gminie Turek. Powód jest oczywisty - Otwarte Zawody w Skokach przez Przeszkody Gminy Turek oraz Otwarte Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Gminy Turek. Kolejną edycję tychże zmagań zorganizowano w niedzielę 16 lipca w Kowalach Księżych. Organizatorzy przedsięwzięcia to Gmina Turek i Stajnia Roka, a działanie wspiera m.in. Stowarzyszenie „Nasze Kowale”.

Kowale, konie.... widać tu pewną zbieżność, jednak nie o podkuwanie chodziło w tejże imprezie, ale o sportową rywalizację. Zawody w skokach rozpoczęły się o godz. 9.30, o godz. 14.00 w szranki stanęli powożący zaprzęgami konnymi. Nie zabrakło również widowiskowych pokazów konnych.

reklama

W pobliżu Stajni Roka pojawiły się całe rodziny. Impreza w Kowalach Księżych gwarantowała bowiem rozrywkę dla starszych, jak i młodszych. Maluchy odnalazły dla siebie wiele atrakcji, takich jak trampolina, oprowadzanie kucem, dmuchane wesołe miasteczko, obóz rycerski czy przejażdżki bryczką. Na wszystkich czekała pożywna zupa. Zawodom towarzyszyła też loteria fantowa. Osoby, do których uśmiechnęło się szczęście, zdobyły m.in. huśtawkę, komplet składający się ze stołu i ławek, drewniane donice, opcję półkolonii dla dziecka, szansę spędzenia aktywnego dnia w Stajni Roka, przejażdżkę bryczką, kilka godzin nauki jazdy konnej itp.

Przygotowanie imprezy ułatwił wkład rozmaitych sponsorów - osób, firm i instytucji, które pomogły w organizacji przedsięwzięcia. Gmina Turek oraz Stajnia Roka dziękują za pomoc: Stowarzyszeniu „Nasze Kowale”, producentowi mebli Darul, Zakładowi Usług Wodnych – Oddział w Turku, firmie Bajkowy Ogród, przedsiębiorstwu Alexas, rycerzom, druhom strażakom, panu Bukowieckiemu i panu Pawlakowi za udostępnienie terenu, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia wydarzenia.

AW

 

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Kowale Księże: Konie pokonywały przeszkody, powożący ścigali się z czasem - foto: Arkadiusz Wszędybył
Podobne artykuły
Hubertus w Stajni Roka 2024. Już w sobotę...

Hubertus w Stajni Roka 2024. Już w sobotę atrakcje dla miłośników...

14-10-2024
Atrakcje dla najmłodszych i wspólna zabawa...

Atrakcje dla najmłodszych i wspólna zabawa czyli X Festyn Rodzinny...

03-09-2024
XI Zawody w Skokach przez Przeszkody i w...

XI Zawody w Skokach przez Przeszkody i w Powożeniu Zaprzęgami już w...

15-07-2024
Piknik i Hobby Horse w Stajni Roka. Zawody dla...

Piknik i Hobby Horse w Stajni Roka. Zawody dla najmłodszych już w...

26-06-2024
Karnawałowe ostatki w Kowalach, czyli balowy...

Karnawałowe ostatki w Kowalach, czyli balowy początek ferii zimowych

17-02-2024
Wideo: Zobacz prawdziwą żywą Szopkę...

Wideo: Zobacz prawdziwą żywą Szopkę Bożonarodzeniową! Stajnia Roka...

21-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Jubileuszowe XX Dni Malanowa przeszły do...

Jubileuszowe XX Dni Malanowa przeszły...

27 maj.
Rekordowy VII Zlot Pojazdów Klasycznych w...

Rekordowy VII Zlot Pojazdów...

30 kw.
Zakończenie z klasą w Kaczkach Średnich....

Zakończenie z klasą w Kaczkach...

26 kw.
Cztery lata minęły jak jeden dzień....

Cztery lata minęły jak jeden dzień....

26 kw.
Z tornistrem wspomnień w stronę...

Z tornistrem wspomnień w stronę...

26 kw.
Teatr Kościuszki 13 rozbawił publiczność....

Teatr Kościuszki 13 rozbawił...

7 kw.
reklama
reklama
reklama