sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Podsumowali sportowe współzawodnictwo szkół. Powiat z IV miejscem w Wielkopolsce

Podsumowali sportowe współzawodnictwo szkół. Powiat z IV miejscem w Wielkopolsce - Mistrz Wielkopolski i Mistrz Polski w biegu na 100 metrów - Hubert Kozelan
Mistrz Wielkopolski i Mistrz Polski w biegu na 100 metrów - Hubert Kozelan

W poniedziałek 1 października w auli ZST w Turku odbyła się gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tureckiego. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, które placówki mogą pochwalić się największymi sukcesami swych uczniów, osiągniętymi w roku szkolnym 2017/2018. Tym razem w poszczególnych kategoriach triumfowały takie szkoły, jak SP w Koźminie, SP w Przykonie, SP w Sarbicach, ZST w Turku. Najbardziej usportowionymi gminami okazały się: miasto Turek, Przykona i Brudzew. W trakcie spotkania zaprezentowany został przez starostę Mariusza Seńko projekt nowej hali sportowej, która powstać ma przy I Liceum Ogólnokształcącym w Turku.

W ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Turku, odbyło się 79 imprez, w których udział wzięło 3369 zawodników. Reprezentanci powiatu tureckiego rywalizowali także podczas wydarzeń o randze rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. – Liczny udział oraz wysoki poziom sportowy naszych zawodników, uczniów wszystkich szkół spowodował, że powiat turecki zajął 4. miejsce we współzawodnictwie sportowym w województwie wielkopolskim. To jest ogromny sukces wszystkich zawodników, którzy w ciągu sezonu brali udział w poszczególnych zawodach – wskazała zastępca dyrektora Wydział Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego, Izabela Gradecka.

O sukcesach młodzieży mówił również koordynator współzawodnictwa sportowego szkół powiatu tureckiego, Marek Kujawa: – Powiat turecki jako jedyny w Wielkopolsce uplasował się w 3 kategoriach w czołowych 6. W kategorii dzieci zajęliśmy 6. miejsce, w kategorii młodzieży szkolnej – 5. miejsce, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – 2. miejsce. Warto zaznaczyć, że 3. miejscem w województwie, wywalczonym w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których uczestniczyło 181 placówek, może pochwalić się ZST w Turku.