środa 20 luty 2019

Anety, Lecha, Leona

reklama

Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10 tys. zł dla Dominika!

Przepłynęli w sumie 222 km! Zebrano 10 tys. zł dla Dominika! - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Od godz. 19:00 w piątek (23.11) na Krytej Pływalni w Turku trwał III Nocny Maraton Pływacki. Pływakom udało się przepłynąć w sumie 222 km. Dzięki akcji zebrano ponad 10 tys., które zostaną przekazane choremu na dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe Dominikowi.

Podczas piątkowej zbiórki na Krytej Pływalni w Turku udało się zebrać 4853,53 zł. Kwoty 10 048,43 zł nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie ogromne wsparcie Klubu Biegacza Maraton. Turkowscy biegacze przekazali na rzecz Dominika kwotę 5194,89 zł.

W ubiegłym roku uczestnicy przepłynęli razem 163 km i 95 metrów. Podczas akcji udało się zebrać w sumie 8794 zł, 10 euro i 10 dolarów! Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację młodego Mikołaja.

W tym roku podczas pływania zbierane były pieniądze dla Dominika. Młody mężczyzna urodził się w czerwcu 1999 roku. Z czasem zdiagnozowano u niego z dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe. Aktualnie ma również dysplazję stawów biodrowych i skrzywiony kręgosłup. Może przebywać w pozycji pół leżącej. Mama Dominika planuje zakupić dla syna podnośnik elektryczny Atlas, który ułatwia podnoszenie, przemieszczanie osoby przy korzystaniu z bardzo wąskich przestrzeni. Dominik ma już 19 lat, więc zakup jest niezbędny aby odciążyć kręgosłup jego mamy.

foto: Marcin Derucki2
foto: Marcin Derucki3
foto: Marcin Derucki4
foto: Marcin Derucki5
foto: Marcin Derucki6
foto: Marcin Derucki7
foto: Marcin Derucki8
foto: Marcin Derucki9
foto: Marcin Derucki10
foto: Marcin Derucki11
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830 tyś zł

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830...

16 lt.
Oto maturzyści

Oto maturzyści "Ogólniaka". Eleganccy,...

9 lt.
Bal I Liceum Ogólnokształcącego zakończył sezon...

Bal I Liceum Ogólnokształcącego...

9 lt.
Sukcesy młodych wokalistów na Festiwalu w Ślesinie

Sukcesy młodych wokalistów na...

4 lt.
Bawili się podczas II Balu Karnawałowego Osób...

Bawili się podczas II Balu...

4 lt.
Strażacy z powiatu przeszukują kompleks...

Strażacy z powiatu przeszukują...

3 lt.
reklama
reklama
reklama