poniedziałek 25 marca 2019

Bolka, Cezaryny, Marioli

reklama

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830 tyś zł

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830 tyś zł - foto: Karol Szczeciński
foto: Karol Szczeciński 

W piątkowe popołudnie 15 lutego, w Kunach odbyło się przekazanie nowego wozu bojowego marki Volvo wartego 830 tysięcy złotych. Poseł Ryszard Bartosik wraz ze starostą Dariuszem Kałużnym obiecali doposażenie auta w nowoczesny sprzęt.

Przed remizą oprócz strażaków ochotników z Kun i zaprzyjaźnionych druhów z Kawęczyna i Paprotni zebrali się również zaproszeni goście: Poseł na Sejm Ryszard Bartosik, zastępca wielkopolskiego komendanta straży pożarnej Arkadiusz Przybyła, komendanci PSP w Turku Piotr Pietrucha i Arkadiusz Janaszkiewicz, starosta Dariusz Kałużny wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Szewczyńskim, wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska, przewodnicząca Rady Gminy Władysławów Krystyna Michalak oraz gminni i powiatowi radni. W uroczystości nie zabrakło proboszcza parafii Kuny Krzysztof Hyblewski oraz Antoniego Janickiego kapelana strażaków.

Wóz strażacki otrzymał imię Alfred na cześć założyciela OSP w Kunach Alfreda Delonga. „Nie trzeba tłumaczyć potrzeby zakupu nowego samochodu strażackiego w kunach. Miejscowość położona jest przy autostradzie A2,gdzie bardzo często dochodzi do wypadków. Koszt zakupu volvo to 830 tysięcy złotych. 495 tysięcy złotych dołożyła gmina Władysławów, resztę komenda wojewódzka PSP w Poznaniu.” – mówiła wójt Władysławowa Elżbieta Klanowska. Arkadiusz Przybyła po przekazaniu okolicznościowego adresu ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego podkreślał że w Kunach jest trzeci raz. Pierwszy, gdy jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowinczo-Gaśniczego i „Dziś odbieracie nowy samochód. W województwie wielkopolskim jest 31 powiatów. Komenda wojewódzka dofinansowała wozy do 26, z czego aż 3 trafiły do powiatu tureckiego. Życzę wam byście używali go do udziału w ćwiczeniach a jak najmniej w akcjach ratowniczych, chociaż jesteście do nich bardzo dobrze przygotowani” - mówił zastępca komendanta.

Poseł Ryszard Bartosik zadeklarował pomoc w doposażeniu wozu w nowoczesny sprzęt. Dariusz Kałużny zapraszał prezesa Andrzeja Nowaka do starostwa, by omówić szczegóły w tej sprawie. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości jej uczestnicy zaproszeni zostali na uroczysty obiad przygotowany w remizie OSP Kuny.

2
3
foto: Karol Szczeciński4
foto: Karol Szczeciński5
foto: Karol Szczeciński6
foto: Karol Szczeciński7
8
9
10
11
12
foto: Karol Szczeciński13
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

II Mistrzostwa Miasta Turku Przedszkoli czyli...

II Mistrzostwa Miasta Turku...

z dzisiaj
XX Festiwal Szkolny PLAMA w pierwszy dzień wiosny

XX Festiwal Szkolny PLAMA w pierwszy...

22 mrz.
Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

Uniejów stolicą światowego tańca. Na...

18 mrz.
Pokazy fryzjerskie i kosmetyczne

Pokazy fryzjerskie i kosmetyczne...

8 mrz.
Ponad 110 uczestników pobiegło w VII edycji...

Ponad 110 uczestników pobiegło w VII...

3 mrz.
Oto maturzyści

Oto maturzyści "Ogólniaka". Eleganccy,...

9 lt.
reklama
reklama
reklama