środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830 tyś zł

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830 tyś zł - foto: Karol Szczeciński
foto: Karol Szczeciński 

W piątkowe popołudnie 15 lutego, w Kunach odbyło się przekazanie nowego wozu bojowego marki Volvo wartego 830 tysięcy złotych. Poseł Ryszard Bartosik wraz ze starostą Dariuszem Kałużnym obiecali doposażenie auta w nowoczesny sprzęt.

Przed remizą oprócz strażaków ochotników z Kun i zaprzyjaźnionych druhów z Kawęczyna i Paprotni zebrali się również zaproszeni goście: Poseł na Sejm Ryszard Bartosik, zastępca wielkopolskiego komendanta straży pożarnej Arkadiusz Przybyła, komendanci PSP w Turku Piotr Pietrucha i Arkadiusz Janaszkiewicz, starosta Dariusz Kałużny wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Szewczyńskim, wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska, przewodnicząca Rady Gminy Władysławów Krystyna Michalak oraz gminni i powiatowi radni. W uroczystości nie zabrakło proboszcza parafii Kuny Krzysztof Hyblewski oraz Antoniego Janickiego kapelana strażaków.

reklama

Wóz strażacki otrzymał imię Alfred na cześć założyciela OSP w Kunach Alfreda Delonga. „Nie trzeba tłumaczyć potrzeby zakupu nowego samochodu strażackiego w kunach. Miejscowość położona jest przy autostradzie A2,gdzie bardzo często dochodzi do wypadków. Koszt zakupu volvo to 830 tysięcy złotych. 495 tysięcy złotych dołożyła gmina Władysławów, resztę komenda wojewódzka PSP w Poznaniu.” – mówiła wójt Władysławowa Elżbieta Klanowska. Arkadiusz Przybyła po przekazaniu okolicznościowego adresu ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego podkreślał że w Kunach jest trzeci raz. Pierwszy, gdy jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowinczo-Gaśniczego i „Dziś odbieracie nowy samochód. W województwie wielkopolskim jest 31 powiatów. Komenda wojewódzka dofinansowała wozy do 26, z czego aż 3 trafiły do powiatu tureckiego. Życzę wam byście używali go do udziału w ćwiczeniach a jak najmniej w akcjach ratowniczych, chociaż jesteście do nich bardzo dobrze przygotowani” - mówił zastępca komendanta.

Poseł Ryszard Bartosik zadeklarował pomoc w doposażeniu wozu w nowoczesny sprzęt. Dariusz Kałużny zapraszał prezesa Andrzeja Nowaka do starostwa, by omówić szczegóły w tej sprawie. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości jej uczestnicy zaproszeni zostali na uroczysty obiad przygotowany w remizie OSP Kuny.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
foto: Karol Szczeciński4
foto: Karol Szczeciński5
foto: Karol Szczeciński6
foto: Karol Szczeciński7
8
9
10
11
12
foto: Karol Szczeciński13

Podobne artykuły

Wideo: Pot, łzy i prawdziwe emocje! Powiatowe...

Wideo: Pot, łzy i prawdziwe emocje! Powiatowe Zawody...

9 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

29 sierp.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji...

29 sierp.
reklama
reklama
reklama