Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

wtorek 26 maja 2020

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Niebieski Happening czyli Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Turku

Niebieski Happening czyli Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Turku
 

Po raz trzeci w dniu 2 kwietnia 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbył się „Niebieski Happening”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Turku oraz Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom. W Rynku Miejskim w Turku spotkały się dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół miasta i powiatu tureckiego. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku, pani Izabela Piotrowska, która w kilku słowach przybliżyła tematykę dotyczącą osób z autyzmem i podkreśliła znaczenie integracji ze środowiskiem.

Mimo chłodnego wiatru całe spotkanie przebiegało w ciepłej i radosnej atmosferze. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli w integracyjnych zabawach i aerobicu poprowadzonym przez panią Nikolę Rojek. Jak co roku wielkimi brawami i okrzykami radości przywitany został nasz przyjaciel Minionek, który przyłączył się do wspólnej zabawy. Punktem kulminacyjnym było wypuszczenie w powietrze ogromnej ilości niebieskich balonów z helem jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

W obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu udział wzięły: pani Aleksandra Purcel – Kowalska, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Turku oraz pan Andrzej Wojtkowiak, Członek Zarządu Powiatu Tureckiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

Zorganizowanie powyższego przedsięwzięcia możliwe było dzięki wsparciu: Starostwa Powiatowego w Turku, Urzędu Miasta w Turku, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera i pani Nikoli Rojek z Fitness Planet w Turku. Z ramienia Ośrodka w organizację obchodów włączyli się: Izabela Piotrowska, Aneta Kubiak, Aneta Lubas, Małgorzata Wawrzyniuk, Katarzyna Czerniak, Katarzyna Wielkopolan – Janik.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
Wasza świąteczna galeria. Piękne pisanki i...

Wasza świąteczna galeria. Piękne...

12 kw.
Kartka dla medyka - malowniczy finał akcji SP5

Kartka dla medyka - malowniczy finał...

3 kw.
Barwne podziękowania dla pracowników służb od...

Barwne podziękowania dla pracowników...

3 kw.
reklama
reklama
reklama