środa 19 luty 2020

Bettiny, Konrada, Mirosława

reklama

Jak to było w średniowieczu czyli Festyn "Poznaj Janusza z Tuliszkowa"

Jak to było w średniowieczu czyli Festyn
foto: MS 

Pod hasłem „Poznaj Janusza z Tuliszkowa” zorganizowano w zeszłą sobotę festyn bogaty w moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Janusz z Tuliszkowa to najsłynniejsza postać związana z Tuliszkowem. Na pomysł przypomnienia o tej barwnej postaci średniowiecznych czasów wpadli druhowie z OSP Grzymiszew.  

Z czego składała się zbroja rycerska i jak ją zakładano, jak wykonywano dawne potrawy, narzędzia i broń, jak strzelać z łuku i walczyć mieczem - o tym wszystkim mogli dowiedzieć się przybyli na zorganizowany 9 listopada w Hali Widowiskowej w Tuliszkowie uczestnicy festynu „Poznaj Janusza z Tuliszkowa”. Jak głoszą zapiski  historyczne dzięki Januszowi o niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce usłyszano na dworze Władysława Jagiełły, ale także na Węgrzech, w Austrii czy Francji, gdzie podróżował z dyplomatycznymi misjami.

Na pomysł przypomnienia tej znanej w średniowiecznej Wielkopolsce i nie tylko postaci wpadli druhowie z OSP Grzymiszew których w organizacji sobotniego festynu wsparło Gmina i Miasto Tuliszków, Koło Gospodyń Wiejskich z Grzymiszewa oraz MGOK w Tuliszkowie i Sołectwo Grzymiszew.

Swoją pasję do bogatych czasów średniowiecza przedstawili goście zaproszeni na sobotni festiwal. Była to Grupa Rekonstrukcyjna Poczet Wierzbięty herbu Łodzia z Krotoszyna oraz Grupa Artystyczna Tomasza Sokołowskiego z Legnicy, które zajmują się wierną rekonstrukcją strojów, uzbrojenia, wyposażenia, i obyczajowości mieszkańców średniowiecznych czasów.   

foto: MS2
foto: MS3
foto: MS4
foto: MS5
foto: MS6
foto: MS7
foto: MS8
foto: MS9
foto: MS10
foto: MS11
foto: MS12
foto: MS13
foto: MS14
foto: MS15
foto: MS16
foto: MS17
foto: MS18
foto: MS19
foto: MS20
foto: MS21
foto: MS22
foto: MS23
foto: MS24
foto: MS25
foto: MS26
foto: MS27
foto: MS28
foto: MS29
foto: MS30
foto: MS31
foto: MS32
foto: MS33
foto: MS34
foto: MS35
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Foto: Imponujący polonez maturzystów I LO w Turku

Foto: Imponujący polonez maturzystów I...

16 lt.
Maturzyści

Maturzyści "Ogólniaka". Eleganccy,...

16 lt.
Uśmiech i endorfiny czyli VIII Półmaraton...

Uśmiech i endorfiny czyli VIII...

10 lt.
Uczniowie ZSR polonezem na 18 par rozpoczęli...

Uczniowie ZSR polonezem na 18 par...

25 st.
Licytacje i piękne piosenki czyli koncert...

Licytacje i piękne piosenki czyli...

25 st.
Piąta i ostatnia edycja ZST Fashion Show czyli...

Piąta i ostatnia edycja ZST Fashion...

24 st.
reklama
reklama
reklama