sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

"Niech żyje Niepodległa!". Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Turku.

 

Mszą świętą o godzinie 10.00 rozpoczęły się tegoroczne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza w intencji Ojczyzny odbyła się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem władz rządowych, powiatowych oraz gminy wiejskiej Turek.

Po mszy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Wójt Karol Mikołajczyk wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości naszego kraju, znajdującymi się na zewnątrz Kościoła. Powiatowo-gminne uroczystości programem artystyczno-patryiotycznym ubarwiły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Turku.

reklama

Po południu przy budynku poczty na ul. Kaliskiej odbyły się uroczystości miejskie z udziałem Burmistrza Romualda Antosika, radnych miejskich, przedstawicieli instytucji i jednostek samorządowych miasta a także zgromadzonych mieszkańców. Odśpiewano hymn narodowy a także złożono kwiaty pod tablicą poświęconą Stanisławowi Kączkowskiemu. W trakcie uroczystości burmistrz Romuald Antosik uhonorował Zbigniewa Zająca medalem „Za zasługi dla miasta Turku”. Pan Zbigniew jest biegaczem, który z flagą Turku biegał już w wielu krajach i na kilku kontynentach, promując tam nasze miasto. W ramach uroczystości program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. 

Tego popołudnia można było także wybrać się do Miejskiego Domu Kultury na koncert patriotyczny. Tu dla publiczności, która w pełni wypełniła salę, wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z Miejskiego Domu Kultury, śpiewające pod kierunkiem Anety Janiak i Pawła Grabary. Na scenie można było zobaczyć także solistów ze Studia Piosenki MDK - Antoninę Iglikowską, Martynę Radosz, Lilianę Hanczaruk, Blankę Górską, oraz prowadzonych przez Anetę Janiak - Maję Grzelkę, Ninę Kostrzewę, Hannę Harasną i Mateusza Maćczaka. Po dłuższej przerwie można było zobaczyć i usłyszeć także Big Band Miasta Turek.

reklama

fot.: Parafia NSPJ w Turku, UM Turek

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

29 sierp.
Gmina Turek. Nowe dyrektorki w szkołach w...

Gmina Turek. Nowe dyrektorki w szkołach w Chlebowie,...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
Podwójne zwycięstwo reprezentacji Wyszyny!...

Podwójne zwycięstwo reprezentacji...

29 sierp.
reklama
reklama
reklama