niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Poeto zapraszamy do biblioteki

Poeto zapraszamy do biblioteki - foto: freeimages.com
aktualizacja: 2014-10-23 13:28:11

Po wakacyjnej przerwie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ruszają warsztaty literackie. Wszystkich tych, którzy odczuwają potrzebę zapisywania swoich przemyśleń na papier, a przy okazji nie stronią od bogactwa środków stylistycznych zapraszamy w ostatni piątek miesiąca. Spotkania prowadzić będzie lider turkowskiego środowiska poetyckiego – Lech Lament.

Warsztaty organizowane przez bibliotekę skierowane są przede wszystkim dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jakkolwiek wiek nie gra tu zasadniczej roli. Najważniejsza jest potrzeba tworzenia, a także rozwijania swoich poetyckich umiejętności. Szczególnie mile widziani są ci, którzy swoją przygodę z poezją już rozpoczęli, ale nie do końca wierzą w swój talent i umiejętności właściwego operowania słowem. Pod czujnym okiem mistrza z pewnością rozwiną poetyckie skrzydła.

Z uczestnikami warsztatów pracować będzie Lech Lament – najbardziej artystyczna dusza w okolicy, człowiek orkiestra – poeta, malarz, muzyk. Bogaty dorobek poetycki oraz wieloletnie doświadczenie w obcowaniu z poezją to największe atuty lidera turkowskiego środowiska literackiego, które pozwolą przygotować młodych adeptów sztuki poetyckiej do samodzielnej pracy w zaciszu domowego ogniska.

Na te chwilę w poetyckich spotkaniach uczestniczy kilkunastu poetów z Turku i powiatu, wśród nich znajdują się zarówno debiutanci, jak i osoby wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach poetyckich. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, zapraszamy do biblioteki 31 października na godzinę 17.00.

Materiał Prasowy MBP

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama