środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

24°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Darcie pierza w Bibiannie - Pierzok 2017

Darcie pierza w Bibiannie - Pierzok 2017
aktualizacja: 2017-11-18 15:49:49

Zapraszamy na Pierzok w Bibiannie czyli dwa wieczory świetnej zabawy w świetlicy wiejskiej. Piątek oraz sobota 17 i 18 listopada, od godz. 18:00. W programie części głównej Pierzoka (sobota, od godz. 18:00) m.in. prezentacja ginącego zwyczaju darcia pierza, występy mieszkańców Bibianny, kabaretu Nie Umim Nic z Potworowa-Marcinowa, Stawiszynianek ze Stawiszyna, Jarzębinek z Dziadowic, Tradycji z Malanowa, jak również Korzeniewianek z Korzeniewa. Na przybyłych czekać będzie suto zastawiony stół wiejski oraz wiele swojskich dań, w tym pieczone kaczki i gęsi, zupa czernina. Po części artystycznej zabawa taneczna do późnych godzin nocnych. Ponadto przewidziano rozgrywki w szachy i warcaby, tenisa stołowego oraz piłkarzyki. Również zajęcia plastyczne dla dzieci.

Organizatorami Pierzoka są: sołectwo Bibianna oraz Porozumienie Kulturalno-Sportowe Orzeł Dziadowice-Folwark. Działanie dofinansowane przez Gminę Malanów oraz Starostwo Powiatowe w Turku. Wsparcie organizacyjne i sponsorskie: CKiBP w Malanowie, radna Zofia Gruszczyńska, radny Jan Gruca, radny Michał Harasny, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – Rafał Gil.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama