Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

środa 19 września 2018

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Darcie pierza w Bibiannie - Pierzok 2017

Darcie pierza w Bibiannie - Pierzok 2017
aktualizacja: 2017-11-18 15:49:49

Zapraszamy na Pierzok w Bibiannie czyli dwa wieczory świetnej zabawy w świetlicy wiejskiej. Piątek oraz sobota 17 i 18 listopada, od godz. 18:00. W programie części głównej Pierzoka (sobota, od godz. 18:00) m.in. prezentacja ginącego zwyczaju darcia pierza, występy mieszkańców Bibianny, kabaretu Nie Umim Nic z Potworowa-Marcinowa, Stawiszynianek ze Stawiszyna, Jarzębinek z Dziadowic, Tradycji z Malanowa, jak również Korzeniewianek z Korzeniewa. Na przybyłych czekać będzie suto zastawiony stół wiejski oraz wiele swojskich dań, w tym pieczone kaczki i gęsi, zupa czernina. Po części artystycznej zabawa taneczna do późnych godzin nocnych. Ponadto przewidziano rozgrywki w szachy i warcaby, tenisa stołowego oraz piłkarzyki. Również zajęcia plastyczne dla dzieci.

Organizatorami Pierzoka są: sołectwo Bibianna oraz Porozumienie Kulturalno-Sportowe Orzeł Dziadowice-Folwark. Działanie dofinansowane przez Gminę Malanów oraz Starostwo Powiatowe w Turku. Wsparcie organizacyjne i sponsorskie: CKiBP w Malanowie, radna Zofia Gruszczyńska, radny Jan Gruca, radny Michał Harasny, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – Rafał Gil.

komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama