czwartek 29 stycznia 2026

Franciszka, Konstancji, Salomei

reklama

Do wyborów pod inną nazwą

reklama

Forum Samorządowe Powiatu Tureckiego do wyborów samorządowych startuje z inną nazwą, wszystko dlatego, że opozycja polityczna zarejestrowała w starostwie miesiąc wczesnej podobnie brzmiącą nazwę.

reklama

Zmiana nazwy na dwa miesiące przed wyborami to duży problem dla organizacji która od roku używała jej na ulotkach podczas spotkań i w oficjalnych dokumentach. Forum Samorządowe Powiatu Tureckiego to stowarzyszenie osób związanych z szeroko rozumianą centrolewicą w mieście, kandydatem na burmistrza jest były poseł Marian Marczewski. Na listach ugrupowania znaleźć można przedsiębiorców, pracowników turkowskich urzędów a także studentów a nawet licealistów.

 

W ubiegłą środę przedstawiciele Forum pojechali do Konina zarejestrować listy, jak się okazało były problemy z ich rejestracją. Jak się okazuje w ostatnich dniach sierpnia w starostwie powiatowym w Turku grupa osób zarejestrowała nazwę Forum Samorządowe Ziemi Tureckiej i zastrzegła ją na terenie powiatu. Osobami tymi są zastępca burmistrza Turku Tadeusz Czerwiński, szef Platformy Obywatelskiej w powiecie Dariusz Młynarczyk i Marek Pańczyk. Marian Marczewski jest zdania, że to zagranie czysto polityczne. Burmistrz Czerwiński ripostuje, ta nazwa była już przez nas używana w 2005 roku z tą małą różnicą, że forum owszem ale ziemi tureckiej, właśnie ta mała różnica spowodowała, że komisarz wyborczy w Koninie nie zgodził się na rejestracje podobnie brzmiących nazw. Ostatecznie sędzia Paweł Sypniewski zgodził się na zarejestrowanie list wyborczych turkowskiej centrolewicy pod nazwą Powiatowe Forum Samorządowe.

reklama

 

źródło: Radio Flash

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
System eCall wezwał służby. Kompletnie...

System eCall wezwał służby. Kompletnie pijany kierowca zakończył...

z wczoraj
Blisko 95 tys. zł dla WOŚP. Dobra, Przykona i...

Blisko 95 tys. zł dla WOŚP. Dobra, Przykona i Władysławów zagrały...

z wczoraj
Kolędy i pastorałki w Kościele Matki Bożej...

Kolędy i pastorałki w Kościele Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie....

z wczoraj
Nowa zielona inwestycja w centrum Turku. Park...

Nowa zielona inwestycja w centrum Turku. Park kieszonkowy powstanie przy...

z wczoraj
Muzyka, licytacje i wspólne granie. 34. Finał...

Muzyka, licytacje i wspólne granie. 34. Finał WOŚP w Brudzewie

z wczoraj
Intensywny weekend UKS Judo Tuliszków....

Intensywny weekend UKS Judo Tuliszków. Szkolenia, campy i rozwój kadry

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama