wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Powrót do lat okupacji. Śpiewem zapraszali na inscenizację

Powrót do lat okupacji. Śpiewem zapraszali na inscenizację - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Zakazane piosenki z okresu II wojny światowej rozbrzmiały dziś w turkowskim rynku. W ten sposób zachęcano do przyjścia na jutrzejszą inscenizację w ramach projektu „1938-45 Historia prawdziwa” realizowanego przez stowarzyszenie Przystań. Tak jak za czasów okupacji, osoby działające w podziemiu musiały mieć się na baczności, gdyż niemieckie patrole pilnowały, aby pieśń patriotyczna nie podnosiła Polaków na duchu.

Przypominamy, że już jutro, 12 października o godz. 17:00, przy ul. Browarnej 13 będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nowa, nie oddana jeszcze do użytku, siedziba stowarzyszenia Przystań zamieni się m.in. w pole bitwy z II wojny światowej. Zwiedzający będą mogli zobaczyć również zdjęcia z lat 1939-1945 z obszaru tureckiego oraz wypożyczone zdjęcia powstańczej Warszawy.

Podobne artykuły

Jak to było w średniowieczu czyli Festyn...

Jak to było w średniowieczu czyli Festyn "Poznaj...

10-11-2019
Wideo: Instalacja Edukacyjna

Wideo: Instalacja Edukacyjna "1938-45 Historia...

06-10-2019
Horror II Wojny Światowej w Instalacji...

Horror II Wojny Światowej w Instalacji Edukacyjnej -...

29-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama