wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Gimnazjaliści z "Jedynki" w British Council w Warszawie

Gimnazjaliści z
 

W czwartek 28 kwietnia 17 uczniów z Gimnazjum nr 1 pod opieką swoich anglistek p. I. Mięksiak i p. A. Pawlak uczestniczyło w warsztatach kulturowo-językowych w British Council w Warszawie, których celem było określenie poziomu kompetencji językowych uczniów oraz możliwość obcowania z żywym j. angielskim (zajęcia prowadzili native speakerzy).

Pierwsza cześć zajęć poświęcona była uniwersalnemu i ponadczasowemu znaczeniu sztuk Szekspira. Na tych zajęciach uczniowie mieli okazję przekonać się, że we współczesnej kulturze często wykorzystywane są szekspirowskie motywy oraz zwroty językowe. Nasi gimnazjaliści mogli wykazać się swoją pomysłowością i zdolnościami aktorskimi podczas tworzenia komiksu na motywach "Romea i Julii", co zostało docenione przez prowadzącą zajęcia energiczną Becky. W drugiej części warsztatów uczniowie przystąpili do dwugodzinnego testu online "Aptis for Teens", który sprawdzał kompetencje językowe nastolatków w zakresie znajomości słownictwa i gramatyki oraz czytania i słuchania ze zrozumieniem.

reklama

Z radością i dumą informujemy, że nasi uczniowi osiągnęli świetne rezultaty. Według raportów British Council znajomość języka angielskiego naszych uczniów plasuje się na poziomie B2 i wyżej (w skali międzynarodowej wyróżnia się 6 poziomów od A1 do C2), który odpowiada poziomowi matury rozszerzonej. Po wyczerpujących zajęciach wszyscy udali się na zasłużony spacer po Warszawie.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

14 maj.
MATPLANETA - bezpłatne lekcje pokazowe

MATPLANETA - bezpłatne lekcje pokazowe

13-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama