czwartek 12 września 2024

Amadeusza, Gwidy, Sylwiny

reklama

Turek: Na tę inwestycję czekali 70 lat. Miasto wesprze mieszkańców Kączkowskiego

Turek: Na tę inwestycję czekali 70 lat. Miasto wesprze mieszkańców Kączkowskiego - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiTak wyglądają dojazdy do bloków przy ul. Kączkowskiego podczas roztopów i deszczy 

Wczoraj w klubie Tęcza odbyło się spotkanie, które zostało nazwane przez jego uczestników „historycznym”. Po około 70 latach mieszkańcy bloków 14, 16, 18 i 20 mają szansę na „cywilizację” na własnych podwórkach.

Podczas wczorajszego (11 stycznia) zebrania wspólnot mieszkaniowych 4 najstarszych bloków przy ul. Kączkowskiego, które odbyło się w klubie Tęcza, władze miejskie wraz przedstawicielami PGKiM w Turku przedstawiły pomysł doinwestowania tej jednej ze starszych części Turku. Polega on na tym, aby przejąć część działek od wspólnot mieszkaniowych za symboliczne 1 zł, a następnie wybudować tam ulicę oraz miejsca parkingowe.

reklama

- Przejmiemy od państwa grunty i wybudujemy drogę oraz miejsca parkingowe. Oznacza to też, że będziecie płacić mniejszy podatek od nieruchomości – przekonywał do inwestycji burmistrz Tadeusz Czerwiński.

Jednak aby inwestycja mogła być realizowana, wszyscy członkowie wspólnot mieszkaniowych muszą zgodzić się na przekazanie gruntów. Dlatego też w najbliższych dniach PGKiM będzie zbierało deklarację od wszystkich mieszkańców bloków nr 14, 16, 18 i 20 przy ul. Kączkowskiego. Jeżeli zgodzą się oni na propozycję władz miasta, na kolejnym zebraniu zostaną przedstawione wstępne koncepcję zagospodarowania terenów. Burmistrz Tadeusz Czerwiński poinformował zebranych, że inwestycja zostanie zakończona w 2018 r.

- To, o czym mówimy na dzisiejszym spotkaniu, jeszcze trzy lata temu było niemożliwe. Tutaj nic dotychczas się nie robiło w tej materii. Dlatego potrzebujemy od państwa kredytu zaufania – mówił do zebranych radny Wojciech Rygiert.

Bloki przy ul. Kączkowskiego powstały w latach 1941-1944 z powodu dużego napływu ludności niemieckiej. W blokach zamieszkiwały wtedy rodziny niemieckich urzędników. Od tego czasu największą zmorą mieszkańców tych bloków było błoto, które powstawało po większych ulewach oraz podczas roztopów.

reklama

md

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
Podobne artykuły
W Tuliszkowie powstała nowa siłownia i...

W Tuliszkowie powstała nowa siłownia i infrastruktura rekreacyjna, z...

11 lip.
Zagospodarowanie centrum wsi Bibianna. Umowa...

Zagospodarowanie centrum wsi Bibianna. Umowa podpisana

4 lip.
Zakończenie budowy ulicy Patrzykąta w...

Zakończenie budowy ulicy Patrzykąta w Tuliszkowie

21 czerw.
List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku...

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku

5 czerw.
Kupili czerwono-czarny ciągnik i będą nim...

Kupili czerwono-czarny ciągnik i będą nim jeździć po Bibiannie!

1 mrz.
Lifting za COVID. Ośrodek Zdrowia w Malanowie...

Lifting za COVID. Ośrodek Zdrowia w Malanowie po kolejnym remoncie

28-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama