środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Wodny plac za darmo?! Bińkowski zapowiada zniesienie wejściówek

Wybory 2018: Wodny plac za darmo?! Bińkowski zapowiada zniesienie wejściówek
 

Kandydat NIEZALEŻNYCH na burmistrza Turku nie próżnuje. Piotr Bińkowski ruszył w miasto, by pokazać, które miejsca mogłyby być lepiej wykorzystane, dla dobra mieszkańców. Zdaniem Piotra Bińkowskiego sporo błędów popełniono przygotowując wodny plac zabaw i choć nie wszystkie pomyłki władz Turku uda się naprawić, to jednak jeden mankament uda się łatwo usunąć. Chodzi mianowicie o opłaty za wejście na obiekt.

Briefing NIEZALEŻNYCH odbył się w środę 26 września. Członkowie tego komitetu wyborczego zjawili się w godzinach popołudniowych przy ul. Armii Krajowej. Wtedy to Piotr Bińkowski wyjaśnił, na czym polegały błędne decyzje osób odpowiedzialnych za stworzenie placu. Bińkowski nie może się nadziwić, jak ktoś mógł wpaść na pomysł ulokowania miejsca rekreacji tak blisko ruchliwych ulic, gdzie doskwierać może hałas i kurz. Zdaniem Piotra Bińkowskiego takie inwestycje powinny być lokowane na takich terenach, gdzie każdy użytkownik znajdzie dla siebie dogodne miejsce do wypoczynku. Kandydat na burmistrza uważa, że wodny plac zabaw mógł powstać chociażby w pobliżu krytej pływalni.

reklama

Piotr Bińkowski wyjaśniał, że nikt nie neguje tego, że wodny plac zabaw może dawać rozrywkę. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego musiał kosztować prawie 3 miliony złotych? Kandydat na burmistrza wskazywał, że w Polsce powstawały tego rodzaju obiekty o wiele taniej i można wodne place budować np. za 1,5 miliona, bo są tego przykłady w naszym kraju.

Kandydat NIEZALEŻNYCH wyjaśniał, że mieszkańcy płacą za wodny plac zabaw praktycznie dwa razy. Pierwszy raz zapłacili za sprawą uiszczanych przez siebie podatków, gdyż to dzięki podatkom turkowian mogą być realizowane inwestycje. Drugi raz płaci się, gdy trzeba wyjąć z portfela 5 zł.

Piotr Bińkowski zapowiedział, że gdy tylko zostanie burmistrzem sprawi, że dzieci i ich opiekunowie wejdą na wodny plac zabaw za darmo, bez dodatkowych opłat, by móc w okresie wakacyjnym do woli cieszyć się z wodnych atrakcji.

AW

Wybory 2018: Wodny plac za darmo?! Bińkowski zapowiada zniesienie wejściówek

Podobne artykuły

Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR...

Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR tłumaczy...

01-07-2020
Mega imprezowy Dzień Dziecka i Rodziny. Już w...

Mega imprezowy Dzień Dziecka i Rodziny. Już w...

30-05-2019
Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman...

Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman burmistrzem!...

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama