Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia dzieci w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019

Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia dzieci w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 - foto: UM Turek
foto: UM Turek 

Zgodnie z decyzją mieszkańców wyrażoną w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim na 2019 r., sprzęt medyczny o wartości 150 tys. zł został zakupiony przez Miasto Turek i przekazany dla Oddziału Dziecięcego szpitala powiatowego w Turku.

Projekt „Poprawiamy jakość diagnostyki i leczenia dzieci oraz noworodków w naszym mieście”, zgłoszony do Budżetu Obywatelski przez pielęgniarki z Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Turku, w głosowaniu znalazł się wśród ośmiu wybranych przez mieszkańców do realizacji. Co więcej, uzyskał największą ilość głosów - 2191.

reklama

Zakupiony w ramach projektu sprzęt medyczny dla oddziałów noworodkowe i dziecięcego, to 30 sztuk różnych elementów pomagających w leczeniu najmłodszych mieszkańców miasta. Wśród nich są: inkubator Atom AIR Incu, lampy do fototerapii Bili-Therapy PAD, aparat do resuscytacji noworodków BabyPuff, iluminator naczyniowy – skaner żył ACCUVEIN ze statywem i ładowarką w zestawie, generator impulsów powietrznych VEST 105, kamizelki pełne wielokrotnego użytku Child Pink, wagi niemowlęce, waga dla starszych dzieci oraz dziewięć inhalatorów Professional Omnibus CN 118 NEW. Łączna wartość sprzętu zakupionego z budżetu Miasta Turek wynosi 150 tys. zł.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Miasto przekazuje 50 tys. zł na potrzeby...

Miasto przekazuje 50 tys. zł na potrzeby szpitala w...

25-03-2020
Nowy ambulans dla turkowskiego szpitala

Nowy ambulans dla turkowskiego szpitala

30-05-2019
Nasze życie jest najcenniejsze - nowe...

Nasze życie jest najcenniejsze - nowe defibrylatory...

28-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama