wtorek 18 czerwca 2024

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

Powitali lato w słowiańskim klimacie. Wspólna inicjatywa miejskich ośrodków kultury

Powitali lato w słowiańskim klimacie. Wspólna inicjatywa miejskich ośrodków kultury
 

Można było solidnie się przestraszyć! Na uczestników mobilnej gry miejskiej „Turstoria” czyhały słowiańskie demony i interaktywne zadania! A to tylko jedna z atrakcji, którą Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przygotowała wspólnie ze Stowarzyszeniem Przystań, w ramach projektu „Powitanie Lata w Słowiańskim Klimacie”.

Mobilna gra miejska „Turstoria”, oparta na mitach i wierzeniach słowiańskich, skierowana do najmłodszych uczestników imprezy, była niewątpliwie jej główną atrakcją. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając tajemnicze zakamarki miasta, uczestnicy rozgrywek musieli rozwiązywać przygotowane dla nich zadania.

reklama

Ważną rolę w grze miejskiej odegrały postacie demonów słowiańskich. Dzięki nim gra stała się ciekawa i wzbogacona o elementy teatralne. Wszystko to dzięki bardzo dobrej współpracy biblioteki ze Stowarzyszeniem Przystań. To właśnie te dwie jednostki wymyśliły fabułę sobotniej gry. Pod czujnym okiem Jacka Sulkowskiego, znanego ze swoich manualnych zdolności, powstały stroje, maski i elementy scenograficzne. Kilka masek to dzieło Antoniego Karniszewskiego z grupy teatralnej, który osobiście wcielił się w rolę strasznego stwora. Dodatkowo rozgrywkę ubarwiło widowisko teatralne w wykonaniu grupy „Poruszenie” oraz grupy tanecznej hip-hop z opiekunem Bartoszem Marchwickim, działających przy Stowarzyszeniu Przystań.

Pogoda dopisała nad wyraz – pełne słońce sprawiło, że wszystkim demonom występującym w specjalnych strojach należą się wyrazy uznania i wielki szacunek. Specjalne podziękowania ze sceny Jacek Sulkowski skierował w stronę Błażeja Rębisza, który poświęcił swój czas aby pomóc przy elementach scenograficznych.

W grupie teatralnej udział brali: Martyna Kowalec, Julia Jakomulska, Antoni Karniszewski oraz Julia Krawczyk
W grupie tanecznej wystąpili: Martyna Rębisz, Sandra Lewandowska, Lena Hubert i Waleria Fedorets.

Na uczestników Festynu czekały stosika warsztatowe, przygotowane przez bibliotekę, muzeum, dom kultury oraz szkoły podstawowe z terenu miasta, na których dzieci mogły wykonać kwieciste wianki, lalki motanki, lasy w słoiku a nawet spróbować swoich sił w pisaniu piórem. W trakcie całej imprezy głodni posilali się swojskim jadłem i rzemieślniczymi trunkami z lokalnego Browaru Turek, a na zakończenie zasiedli przy ognisku i posłuchali słowiańskich opowieści.

Wieczornym finałem wydarzenia było wręczenie nagród dla zwycięzców gry miejskiej i występ klimatycznej grupy Wieża Bajzel.

reklama

 

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

michal@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Podobne artykuły
Największy zlot w historii. Klasyczne...

Największy zlot w historii. Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2024 bawiło...

20 maj.
Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI...

Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI Zlot Pojazdów Klasycznych...

13 maj.
Uwaga! Zmiana terminu VI Zlotu Pojazdów...

Uwaga! Zmiana terminu VI Zlotu Pojazdów Klasycznych w Browarze Turek

16 kw.
Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI...

Dla miłośników motoryzacji i pomagania! VI Zlot Pojazdów Klasycznych...

15 kw.
Pełna sala i mnóstwo wzruszeń! Tak...

Pełna sala i mnóstwo wzruszeń! Tak wyglądał wieczór z...

31-12-2023
Przed nami czas świątecznych jarmarków! W...

Przed nami czas świątecznych jarmarków! W mieście i powiecie...

25-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama