czwartek 29 stycznia 2026

Franciszka, Konstancji, Salomei

reklama

Chcą zablokować sprzedaż spółek PAK

reklama

Pozew o uchylenie sprzedaży dwóch spółek Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin SA wniosły do sądu elektrowniane związki zawodowe.

   
Na wniesienie pozwu o uchylenie dwóch uchwał walnego zgromadzenia akcjonariuszy zdecydował się przewodniczący „Solidarności 80” Piotr Rybiński. „Walne zgromadzenie akcjonariuszy nie miało prawa decydować się na sprzedaż spółek As PAK oraz Trans PAK. Kłóci się to z umową prywatyzacyjną z grudnia 1999 r., według której pracowników spółek zależnych obowiązują gwarancje socjalne i zatrudnienia przez 10 lat” – czytamy w uzasadnieniu do pozwu. Niepokoje związkowców budzi również fakt, że ewentualny nabywca nie będzie musiał respektować ustaleń umowy społecznej. Zdaniem związku – uchwały godzą również w interes spółki i mają na celu pokrzywdzenie mniejszościowych akcjonariuszy, czyli w przeważającej większości pracowników firm przeznaczonych na sprzedaż. Nie znany jest jednak na razie termin ewentualnej rozprawy.

 

źródło: Radio Flash
 

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Wzmocnienie gotowości operacyjnej OSP...

Wzmocnienie gotowości operacyjnej OSP Chrząblice. Lekki samochód...

z dzisiaj
Ogólnopolska burza medialna dotarła do Turku....

Ogólnopolska burza medialna dotarła do Turku. Schronisko dla zwierząt...

z dzisiaj
Błyskawiczny półfinał i pewny finał. Lena...

Błyskawiczny półfinał i pewny finał. Lena Dzieciątkowska...

z dzisiaj
Magia dźwięków w ciemności już w piątek....

Magia dźwięków w ciemności już w piątek. Handpan Pawła...

z dzisiaj
System eCall wezwał służby. Kompletnie...

System eCall wezwał służby. Kompletnie pijany kierowca zakończył...

z wczoraj
Blisko 95 tys. zł dla WOŚP. Dobra, Przykona i...

Blisko 95 tys. zł dla WOŚP. Dobra, Przykona i Władysławów zagrały...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama