sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Morsowali się w Przykonie

Wideo: Morsowali się w Przykonie
 

Podczas gdy statystyczny mieszkaniec powiatu tureckiego w niedzielę siedział przy talerzu ciepłego rosołu, grupa zapaleńców postanowiła zdecydowanie odżegnać się od weekendowego leniuchowania. W dniu 18 listopada, w samo południe, nastąpiło Otwarcie Sezonu Morsów 2012/2013 nad zbiornikiem w Przykonie.

Stowarzyszenie Morsy Turek istnieje co prawda od niedawna, gdyż zostało powołane do życia w tym roku, ale jego członkowie zabierają się za działanie z pełną parą. Miłośnicy kąpieli w temperaturach dalekich od pokojowych pojawili się nad zbiornikiem Przykona. Śmiałków z Turku i okolic, a także Komando Foki z Uniejowa i morsy ze Swarzędza powitał wójt gminy Przykona. Mirosław Broniszewski życzył wszystkim miłej i sympatycznej kąpieli, choć sam nie ukrywał, że osobiście bardziej skłaniałby się ku popluskaniu w ciepłych wodach termalnych.

reklama

Najmniejszych wątpliwości co do tego, że woda w zbiorniku Przykona ma odpowiednia temperaturę do kąpieli, nie miały osoby zebrane na plaży zbiornika. Po dokonaniu oficjalnego otwarcia sezonu morsy – rzecz jasna po odpowiedniej rozgrzewce – śmiało wkroczyły w chłodną toń. Po wspólnej kąpieli można było posilić się i rozgrzać dzięki gorącej zupie i herbacie.

AW
Fot.MD
Wideo:KĆ 

Podobne artykuły

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

08-01-2020
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019
Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag...

Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag...

28-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama