poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Deszcz żab i nalot Indian w muzeum

Deszcz żab i nalot Indian w muzeum - Źródło: www.muzeum.turek.net.pl
Źródło: www.muzeum.turek.net.pl 

Żaby ukryte w trawach i imponujące stroje indiańskich wojowników – to wszystko już wkrótce zobaczyć będzie można w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku. Pracownicy jednostki cały czas dbają o to, by co rusz zaskoczyć zwiedzających niebanalnymi wystawami czasowymi.

Tuż po egzotycznej wystawie „Śladami Stasia i Nel”, Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku zaprasza zwiedzających na lokalne, choć niemniej egzotyczne, wystawy turkowskich pasjonatów. Jako pierwsza swoje hobby zaprezentuje Danuta Lewandowska – nadleśniczy Nadleśnictwa Turek.

reklama

Na wystawie nazwanej „Co w stawie i trawie rechocze” zobaczyć będzie można uwiecznione na fotografiach żaby i ropuchy najróżniejszych gatunków, które spotkać można w turkowskich lasach. Zdjęcia autorstwa Danuty Lewandowskiej, do tej pory, można było oglądać jedynie w sali edukacyjnej Nadleśnictwa. Otwarcie wystawy połączone z czytaniem wierszy dla dzieci odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00.

23 lutego natomiast otwarta zostanie wystawa, będąca gratką dla wszystkich miłośników Indian i kultury indiańskiej. „Kultura Indian Ameryki Północnej” to bogaty zbiór domostw „Tipi", strojów wojowników, kobiet oraz dzieci, toreb podróżnych, woreczków na leki, tytoń i inne przybory, fajek, tomahawk, łuków, kołczanów, strzał, maczug, instrumentów muzycznych, łapaczy snów, różnego rodzaju talizmanów i opasek.

Cała indiańska kolekcja stworzona została przez Zdzisława Wszołka, organizującego między innymi Zlot Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian w pobliskim Uniejowie. Zwiedzający dowiedzieć będą się mogli także wszystkie o indiańskich modlitwach, malowaniu ciała, pióropuszach, skalpowaniu czy też indiańskich imionach. Otwarciu wystawy, które odbędzie się 23 lutego o godz. 18.00, towarzyszyć będzie występ zespołu „Ranores” tancerzy POW WOW.

Deszcz żab i nalot Indian w muzeum - www.muzeum.turek.net.pl

Podobne artykuły

Modlili się w intencji Kurnatowskich....

Modlili się w intencji Kurnatowskich. Ekumeniczne...

7 list.
Nie jest to autostrada ale jest nowy most,...

Nie jest to autostrada ale jest nowy most, chodnik i...

30-11-2021
Obrzębin: Pomódl się o uzdrowienie

Obrzębin: Pomódl się o uzdrowienie

25-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama