piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Cudze chwalicie, swego nie znacie
 

Brakuje Ci pomysłu na krótki wyjazd? Weekendowy wypad, jeden dzień poza miastem lub choćby popołudnie po ciężkim dniu w pracy?  Wiemy gdzie szukać pomysłów i inspiracji.

“Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie…” W myśl popularnej frazy zaczerpniętej z utworu Stanisława Jachowicza chcielibyśmy przedstawić Państwu portal turystyczny Swojskie Klimaty stworzony przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R. Portal został stworzony z myślą o mieszkańcach naszego regionu jak i turystach z całej Polski.

Celem portalu Swojskie Klimaty jest zaprezentowanie najważniejszych atrakcji obszaru działania Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R., tj. dziewięciu gmin: Brudzew, Dobra, Goszczanów, Kawęczyn, Kościelec, Malanów, Przykona, Turek, Władysławów.

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego znajduje się w naszym regionie, chciałbyś odwiedzić interesujące miejsca, wziąć udział w wydarzeniach odbywających się w pobliżu, poznać firmy działające w branży turystycznej czy oferujące ciekawe warsztaty lub inne pasjonujące  formy spędzania czasu, czy po prostu lubisz aktywnie spędzać czas na szlaku turystycznym, to portal Swojskie Klimaty jest stworzony właśnie dla Ciebie.

reklama

Dowiesz się tu jakie są najciekawsze i najpiękniejsze zabytki regionu oraz miejsca szczególnie atrakcyjne przyrodniczo, które możesz później podziwiać na przygotowanych specjalnie dla Ciebie szlakach turystycznych. Zabytkowe dwory i pałace, urokliwe kościoły i tajemnicze nekropolie, zachwycająca przyroda i pokopalniane zmiany terenu. Znajdziesz tu propozycje szlaków turystycznych, które zaprowadzą Cię w najpiękniejsze i najważniejsze miejsca regionu. Dowiesz się gdzie się udać, by poczuć bliskość otaczającej przyrody i posłuchać klekotu bociana, który jest niewątpliwie symbolem polskiej przyrody. Gdzie pojechać, by zobaczyć najpiękniejsze dworki i pałace w okolicy a gdzie by odkryć schrony z czasów II wojny światowej. W ofercie znajdują się przygotowane tematyczne szlaki piesze, rowerowe jak i wycieczki samochodowe dopasowane zarówno do grup jak i turystów indywidualnych. Zróżnicowane pod względem długości, rodzaju, tematyki oraz stopnia trudności, zatem każdy zapalony turysta znajdzie tu coś dla siebie.

Integralną częścią każdego portalu poświęconego turystyce jest baza gastronomiczna i noclegowa, także tu ją znajdziesz. Są w niej wyłącznie miejsca sprawdzone i rekomendowane, które często znajdują się na prezentowanych przez portal szlakach turystycznych. Dowiesz się gdzie zjeść smacznie i gdzie wygodnie odpocząć. Odkryjesz tu miejsca, o których istnieniu często nie mamy pojęcia, a znajdują się na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. W obecnym czasie pandemii te właśnie miejsca wokół nas są świetną alternatywą dla dalszych podróży na ciekawe spędzenie dnia czy weekendu.

Ważnym elementem portalu jest prezentacja produktów i usług lokalnych wytwórców, artystów i rękodzielników, działających na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju - T.U.R. W zakładce “Produkty lokalne” znajdziesz interesujące informacje im poświęcone. Ich twórczość jest nierozerwalnie związana z naszym regionem, promuje go,  a oni sami pielęgnują lokalną historię, tradycję, kulturę i kuchnię. Celem Turkowskiej Unii Rozwoju - T.U.R. i portalu Swojskie Klimaty jest ich wspierać i promować.

Portal oferuje kartę członkowską “RODZINA SWOJAKI” dla wszystkich, którzy zapiszą się do newslettera portalu. Będąc członkiem “Rodziny Swojaków” uzyskujesz na bieżąco informacje dotyczące nowych atrakcji, imprez oraz wydarzeń. Jednocześnie każdy członek “Rodziny Swojaki” otrzymuje kartę z kodem kreskowym, której posiadacz będzie miał możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty turystycznej i edukacyjnej współpracujących w ramach programu “Rodzina Swojaki” podmiotów gospodarczych lub zakupienia prac rękodzielników i wyrobów wytwórców lokalnych z rabatem.

reklama

Portal jest również przestrzenią, gdzie możesz dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach odbywających się w regionie. Znajdziesz tu zapowiedzi imprez kulturalnych, sportowych i patriotycznych. Kalendarium jest na na bieżąco uzupełniane o bieżące imprezy i wydarzenia z naszego regionu.

Z portalem ściśle związany jest sklep internetowy pod adresem sklep.swojskieklimaty.org.pl. Ale o sklepie w osobnym artykule.

Zapraszamy do odwiedzin  -  swojskieklimaty.org.pl

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Turkowski PTTK z nowym zarządem. Podsumowano...

Turkowski PTTK z nowym zarządem. Podsumowano...

3 wrz.

"Rodzina Swojaki" czyli atrakcyjne rabaty u...

26 lip.
Poleweczka i dziady... Na tropach smaków...

Poleweczka i dziady... Na tropach smaków dawnych lat...

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama