Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

środa 03 czerwca 2020

Anatola, Leszka, Tamary

reklama

Auto warte 100 000 zł zniknęło na niby

Auto warte 100 000 zł zniknęło na niby
 

Sporą odwagą wykazał się pewien mieszkaniec Koła, zgłaszając turkowskim policjantom  kradzież auta marki Fiat Ducato, która nie miała miejsca. Teraz przed sądem za swe działania odpowiedzą nie tylko inicjator całego zamieszania, ale też pomagający mu w sfingowaniu kradzieży kolega oraz paser.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, kradzież została zgłoszona przez 25-letniego mieszkańca Koła we wrześniu ubiegłego roku. Pojazd wart ok. 100 000 zł miał zostać skradziony na os. Wyzwolenia i taką właśnie stratę poniosła będąca jego właścicielem firma leasingowa. Wyjaśnienia złożone przez użytkującego samochód mężczyznę okazały się dla policjantów niezbyt przekonującymi i ostatecznie okazało się, że kolanin bardzo rozminął się z prawdą.

reklama

Turkowscy policjanci w drodze prowadzonego postępowania ustalili, że 25-latek sfingował kradzież pojazdu, a pomógł mu w tym 28-letni kolega, także mieszkaniec Koła. Rękę do pozbycia się auta przyłożył jako paser pewien 36-latek, również pochodzący z Koła ale przebywający na stałe w Niemczech. Trzem wspomnianym mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat więzienia. Policjanci - na poczet przyszłej kary - zabezpieczyli mienie warte 3 000 euro. Trwają czynności, mające doprowadzić do odzyskania skradzionego auta. 

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Próba oszustwa na tzw.

Próba oszustwa na tzw. "legendę" w Turku. Kobieta...

20 maj.
Oszustwa na

Oszustwa na "Legendę" - policja przypomina o...

18 maj.
Kobieta straciła 45 tyś zł. Oszustwo na...

Kobieta straciła 45 tyś zł. Oszustwo na...

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama