poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Kradli gaz w licznym towarzystwie

Kradli gaz w licznym towarzystwie - foto: sxc.hu / Graham Briggs
foto: sxc.hu / Graham Briggs  

W lutym łatwymi celami dla złodziei okazały się rozmieszczone w różnych miejscowościach naszego powiatu stojaki z butlami z gazem. Jak się okazało, nie była to bynajmniej sprawka jednej osoby czy dwóch, ale całkiem pokaźnego „zestawu” złodziei.

Objaśnienie tego, jak dochodziło do poszczególnych kradzieży, może być ciut skomplikowane. Do dwóch przestępstw, polegających na zabraniu butli z gazem, doszło w Dobrej, gdzie butle zginęły w przeciągu dwóch nocy ze stojaka przy tamtejszym GS-ie. Jak się okazało, za pierwszym razem ręce po gaz wyciągnęli dobrzanie w wieku 30 i 34 lat, za drugim po butle wybrał się także wspomniany już 34 latek, ale już w innym towarzystwie. Część butli odzyskano.

reklama

O wiele bardziej skomplikowana jest historia kradzieży w trzech innych miejscach. Dnia 1 lutego w Żeronicach w wyniku włamania zabrano 4 butle o wartości ok. 520 zł. Dokonali tego trzej mieszkańcy gminy Dobra w wieku 18, 26 i 26 lat, wspierani przez 25-latka z gminy Przykona. Kolejnej kradzieży 6 butli, tym razem w dniu 7 lutego w Gąsinie, dokonali dwaj ze wspomnianych panów – 18 i 26-latek, a towarzyszył im 25-latek z gminy Przykona. Butle skradziono również w Żeroniczkach w dniu 24 lutego, a tym razem przywłaszczyli je sobie dobrzanie w wieku 26 i 23 lat.

Ogółem nadmienionych kradzieży dokonało 9 osób. Wobec 8 z nich zastosowany został dozór policyjny, a jeden ze sprawców jest podopiecznym ośrodka dla nieletnich.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany....

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany. Grozi mu...

20-12-2019
Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

Włamywał się do piwnic i kradł co popadło....

31-05-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama